Lekarz rodzinny nie chce wypisać skierowania – Gazeta Kłobucka
Parzymiechy, Kłobuck

Lekarz rodzinny nie chce wypisać skierowania

Lekarz rodzinny nie chce wypisać skierowania

ZDROWIE. Naszego stałego czytelnika wkrótce czeka operacja zaćmy. Przed nią musi mieć zrobione badania laboratoryjne. W szpitalu poradzili mu, żeby zwrócił się o nie do swojego lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny jednak odmówił wypisania skierowania. – I co ja mam teraz zrobić? Mam 80 lat i mam płacić za te badania? Operacja lada dzień – denerwuje się mieszkaniec Parzymiech

Jarosław Jędrysiak

80-latek ma na operację skierowanie od okulisty. Operacja ta ma odbyć się w najbliższych dniach w szpitalu w Gliwicach. Potrzebne jest przed nią wykonanie kilku badań laboratoryjnych. Okulista wypisał na nie skierowanie, ale dał też dodatkową poradę.

Okulista odsyła do rodzinnego
– Doktor z Gliwic, gdzie będę miał tę operację, wypisał mi zlecenie na badania krwi i moczu. Są one niezbędne bezpośrednio przed operacją. Pan doktor powiedział mi jednak, że za te badania na podstawie jego skierowania musiałbym zapłacić, dlatego powinienem pójść do swojego lekarza rodzinnego i tam dostać skierowanie na badania według tego wzoru. Wtedy będę je mógł zrobić bezpłatnie i tuż przed operacją, a do szpitala przyjechać z wynikami. Ale nic z tego – mówi mieszkaniec Parzymiech.

Więcej w najnowszym numerze GK (45) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Parzymiechy, Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Parzymiechy, Kłobuck