Dyniowe dzieła sztuki – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Dyniowe dzieła sztuki

Wystawa konkursowych dzieł sztuki z dyni w westybulu MOK-u.
MOK KŁOBUCK
Dyniowe dzieła sztuki

Konkurs „Cuda niewidy z dyni” zorganizował w ostatnich dniach października Miejski Ośrodek Kultury im. Wł. Sebyły w Kłobucku

Drążenie dyni w okresie Halloween nie musi się koncentrować na kultywowaniu u nas zachodnich tradycji, bo może też być ciekawą okazją do rozwijania plastycznej kreatywności przedstawicieli młodego pokolenia. Do takich właśnie małych twórców dyniowych dzieł – przedszkolaków, uczniów klas 1-3 oraz 4-6 z podstawówek – kierowana była konkursowa propozycja kłobuckiego domu kultury. Jej koordynatorkami były Kinga Raczyńska i Zuzanna Rataj. Zgodnie z hasłem konkursowym można było stworzyć z dyni przeróżne cuda i cudeńka. Pomysłowość i kreatywność dzieci – jak dowodzą ich prace – znacznie wykracza poza zwykłe wydrążenie w dyni otworów imitujących zębatą twarz. To, jak sobie młodzi plastycy poradzili z zadaniem, oceniane było przez jury złożone z trzech osób: Stanisławę Paduch, Mariannę Poch i Piotra Szymczyńskiego. Reprezentowali oni trzy kłobuckie kwiaciarnie – czyli firmy, gdzie umiejętność kreatywnego i estetycznego dekorowania jest absolutnie podstawową sprawą.
W dyniowym konkursie wzięły udział cztery dziesiątki uczestników w trzech kategoriach wiekowych. O wyborze prac do nagrodzenia decydowały takie czynniki, jak np. samodzielność wykonania pracy, brak korzystania z elementów gotowych, za to korzystanie z materiałów naturalnych, a także oryginalność kompozycji i estetyka wykonania. Jury musiało wskazać laureatów, ale było pod wrażeniem wysokiego i wyrównanego poziomu wszystkich prac.
– Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe. I jeżeli tylko ich żywotność na to pozwoli, to będzie je można jeszcze przez kilka dni oglądać w naszym domu kultury – zapowiada dyrektor Olga Skwara.
Dla najlepszych były konkretne nagrody rzeczowe. Ufundowały je kwiaciarnie. Ta prowadzona przez Piotra Szymczyńskiego ufundowała też bony o wartości 300 złotych do wykorzystania na zakupy w kwiaciarni. (jar)

LAUREACI KONKURSU „CUDA NIEWIDY Z DYNI”

Przedszkolaki: 1. Michalina Stefańska, Radosław Zawada; 2. Krzysztof Kaczmarczyk; 3. Alicja Toporek. Klasy 1-3: 1. Wiktoria Żurkowska; 2. Hanna Kozak; 3. Anna Telęga. Klasy 4-6: 1. Katarzyna Żurkowska; 2. Hubert i Jan Kuźnik; 3. Kamil Telenga. Nagroda specjalna: Maria Markisz (5 l.).

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

chryzantemy

GMINA KŁOBUCK POMOŻE PRZEDSIĘBIORCOM

Ewa Chojnacka31 października 2020
cc

UCZCILI PAMIĘĆ ZMARŁYCH

Ewa Chojnacka31 października 2020
um

UWAGA! ZMIANA ZASAD OBSŁUGI INTERESANTÓW

Ewa Chojnacka31 października 2020
strajk-klobuck

U nas też protesty kobiet!

Jarosław Jędrysiak29 października 2020
stadion-klobuck

POSTĘPUJĄCE PRACE NA TERENIE OSIR W KŁOBUCKU

Ewa Chojnacka29 października 2020
poprzeczna4

REMONT ULICY POPRZECZNEJ

Ewa Chojnacka27 października 2020