„Chłopi” z dobrymi recenzjami – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Wręczyca

„Chłopi” z dobrymi recenzjami

Pochlebne recenzje zbiera gra aktorska artystów amatorów, ale także scenografia i kostiumy oraz reżyseria przedstawienia.
KRZYSZTOF ŚWITALSKI
„Chłopi” z dobrymi recenzjami

TEATR. Najpierw we Wręczycy Wielkiej, a następnie w Kłobucku wystawione zostało przedstawienie na motywach powieści „Chłopi”. W głównych rolach – aktorzy ze Stowarzyszenia Mix-Art

Po kilku miesiącach przygotowań – najpierw w sali w kłobuckiej „Trójce”, potem w GOK-u we Wręczycy – grupa Mix-Art wystawiła na tutejszych scenach spektakl na motywach noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta. Widowisko muzyczne wyreżyserowane zostało przez Marzenę Gancarek, od niedawna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipiu. W ostatni, przedłużony weekend widzowie obejrzeli je najpierw we Wręczycy Wielkiej, następnie w Kłobucku. W obu przypadkach frekwencja na widowni była bardzo duża. Aktorzy nie zawiedli oczekiwań widowni – spektakl zbiera zasłużone pozytywne recenzje i przychylne komentarze tych, którzy mieli okazję go zobaczyć. Pojawiły się zresztą też głosy, że grupa ruszy w trasę objazdową po regionie i wystawi spektakl także w innych miejscowościach. Obok gry aktorskiej szczególnie dobrze oceniana jest też scenografia i kostiumy, przygotowane staraniem organizatorów tego kulturalnego wydarzenia.
W głównych rolach wystąpili: Maciej Paliwoda jako Maciej Boryna, Tomasz Konieczny jako Antek Boryna, Paulina Cykowska jako Jagna i Dominika Janic jak Hanka Borynowa. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Wręczyca

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Wręczyca

scigali

Ścigali pirata przez kilka miejscowości

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2019
9

„Hobbysta” z nożami

Redakcja19 lutego 2017