Zalewu nie będzie – Gazeta Kłobucka
Danków

Zalewu nie będzie

Po wielokrotnym wyznaczaniu coraz odleglejszych terminów rozpatrzenia odwołania Wójta Gminy Lipie od decyzji RDOŚ w Katowicach 7 listopada Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie utrzymał w mocy decyzję RDOŚ-u. Tym samym nie ma szans na wznowienie przygotowań i na inwestycję w zalew w Dankowie.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zalewu nie będzie

Bardzo długo odkładano w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie decyzję w sprawie związanej z zalewem w Dankowie. Wydano ją 7 listopada – i mieszkańcy nie mają się z czego cieszyć

Przypomnijmy w dwóch słowach, że w kwietniu ubiegłego roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach odmówił ustalenia uwarunkowań środowiskowych do inwestycji polegającej na budowie zbiornika retencyjnego i polderu przeciwpowodziowego w Dankowie. Brak ustalenia tych uwarunkowań faktycznie zablokował możliwość przygotowania i zrealizowania budowy tak oczekiwanego przez mieszkańców zalewu. Dlatego też gmina złożyła wówczas odwołanie. Dankowianie protestowali – interweniowała tu m.in. TVP – ale, jak się okazuje, bez skutku. Po wielokrotnym wyznaczaniu coraz odleglejszych terminów rozpatrzenia odwołania Wójta Gminy Lipie od decyzji RDOŚ w Katowicach 7 listopada Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie utrzymał w mocy decyzję RDOŚ-u. Tym samym nie ma szans na wznowienie przygotowań i na inwestycję w zalew w Dankowie. Wydana decyzja jest ostateczna. Pozostaje jeszcze co najwyżej droga sądowa. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Danków

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Danków

efd-1

Co z pierwszeństwem na krzyżówce?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019
efd-1

Skoro nie rondo, to chociaż zmiana pierwszeństwa

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
cvb

Wyremontują most

Jarosław Jędrysiak14 marca 2018
dankow1

800 lat Dankowa

Jarosław Jędrysiak27 sierpnia 2017
xcv

Koncert na jubileusz

Redakcja22 kwietnia 2017
SONY DSC

Noworoczny koncert w roku jubileuszu

Redakcja15 stycznia 2017