Panki, IV liga

Niezasłużona porażka w Siewierzu

Przy piłce Tomasz Pasieka, zdobywca sześciu bramek dla IV-ligowego beniaminka z Panek.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W ostatniej, XVII kolejce rundy jesiennej KS Panki 1:3 (0:2) przegrały na wyjeździe z obchodzącą jubileusz 70-lecia Przemszą Siewierz

Dla gospodarzy prowadzenie uzyskał w 19. minucie doświadczony, 40-letni Daniel Tukaj. Na 2:0 podwyższył sześć minut później Kacper Zawadzki. Końcówka pierwszej połowy (m.in. słupek Sławomira Ogłazy czy poprzeczka Krystiana Piechla) oraz druga połowa zdecydowanie należały do IV-ligowego beniaminka z Panek, który stworzył sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia bramek. Niestety, tylko najlepszy strzelec podopiecznych Michała Skowrona, Tomasz Pasieka (6 goli) w 57. minucie celnie trafił do bramki rywali. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, po kontrze, niezasłużoną wygraną Przemszy przypieczętował Rafał Wawrzyńczok. Spotkanie z wysokości trybun oglądał m.in. prezes ŚlZPN w Katowicach, a zarazem członek zarządu PZPN, Henryk Kula. Panki przezimują piłkarską zimę z dorobkiem 10 punktów na przedostatnim miejscu w tabeli grupy pierwszej, której prowadzi (z dwupunktową przewagą nad Wartą Zawiercie) Gwarek tarnowskie Góry (1:0 z RKS-em Grodziec).

W derbach regionu częstochowskiego Raków Częstochowa pewnie, 4:0 (0:0), pokonał MKS Myszków, awansując jednocześnie na ósme miejsce. Trzynastą pozycję zajmuje Polonia Poraj. W grupie drugiej po wygranej 5:0 (3:0) z Concordią Knurów, przy równoczesnym wyjazdowym remisie dotychczasowego lidera, GKS-u Radziechowy-Wieprz, ze Spójnią Landek 2:2 (2:0), mistrzem jesieni zostali piłkarze III-ligowego spadkowicza, LKS-u Bełk.