Siedem miesięcy do rehabilitanta – Gazeta Kłobucka
Powiat

Siedem miesięcy do rehabilitanta

Czekanie na wizytę u lekarza specjalisty to nie tylko czekanie na ławce w przychodni (na zdjęciu kolejka w poradni rehabilitacyjnej w Kłobucku przy 11 Listopada 5A). Niestety często to też długie miesiące w oczekiwaniu na termin wizyty.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Siedem miesięcy do rehabilitanta

SŁUŻBA ZDROWIA. Masz dziś problem ze zdrowiem, ale szansę na wizytę u lekarza specjalisty dopiero w połowie przyszłego roku? Nawet kilkumiesięczny czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to niestety wciąż cecha charakterystyczna naszej służby zdrowia

Jarosław Jędrysiak

Kto nie chce czekać, a stać go na większy wydatek, może się leczyć prywatnie. Wtedy kolejek albo nie ma, albo czas oczekiwania jest w miarę akceptowalny. Jednak wielu ludzi nie może sobie pozwolić na taki luksus. Nie stać ich na płatne wizyty – i pozostaje im tylko specjalista mający kontrakt z NFZ. A wtedy może być różnie. Są choroby, przy których czekać w kolejce nie trzeba. Są takie, przy których pozostaje do wyboru specjalista, u którego pierwsze wolne miejsca są dopiero latem przyszłego roku.

Rehabilitacja dla cierpliwych
Według aktualnych danych z ogólnopolskiego systemu informatycznego dotyczącego kolejek do lekarzy – bierzemy tu pod uwagę „przypadki stabilne”, a nie pilne – w powiecie kłobuckim w nie najlepszej sytuacji są osoby, które mają potrzebę skorzystania z rehabilitacji i fizykoterapii. Takich poradni jest u nas kilka, ale w każdej są kolejki. Do działu (pracowni) fizjoterapii ZOZ-u w Kłobucku jest teraz w kolejce 737 osób. Średni czas oczekiwania to tutaj 153 dni, a pierwszy wolny termin to aktualnie 19 czerwca przyszłego roku.

Więcej w najnowszym numerze GK (48) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

policja

Ile prawek „leci” za prędkość?

Jarosław Jędrysiak29 września 2020
pasy

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
klobuck

Powiat znów w żółtej strefie!

Jarosław Jędrysiak25 września 2020
policja8

Wysyp pijanych za kółkiem

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
konopie

Uprawiali konopie na narkotyki

Jarosław Jędrysiak21 września 2020
drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020