Siedem miesięcy do rehabilitanta – Gazeta Kłobucka
Powiat

Siedem miesięcy do rehabilitanta

Czekanie na wizytę u lekarza specjalisty to nie tylko czekanie na ławce w przychodni (na zdjęciu kolejka w poradni rehabilitacyjnej w Kłobucku przy 11 Listopada 5A). Niestety często to też długie miesiące w oczekiwaniu na termin wizyty.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Siedem miesięcy do rehabilitanta

SŁUŻBA ZDROWIA. Masz dziś problem ze zdrowiem, ale szansę na wizytę u lekarza specjalisty dopiero w połowie przyszłego roku? Nawet kilkumiesięczny czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to niestety wciąż cecha charakterystyczna naszej służby zdrowia

Jarosław Jędrysiak

Kto nie chce czekać, a stać go na większy wydatek, może się leczyć prywatnie. Wtedy kolejek albo nie ma, albo czas oczekiwania jest w miarę akceptowalny. Jednak wielu ludzi nie może sobie pozwolić na taki luksus. Nie stać ich na płatne wizyty – i pozostaje im tylko specjalista mający kontrakt z NFZ. A wtedy może być różnie. Są choroby, przy których czekać w kolejce nie trzeba. Są takie, przy których pozostaje do wyboru specjalista, u którego pierwsze wolne miejsca są dopiero latem przyszłego roku.

Rehabilitacja dla cierpliwych
Według aktualnych danych z ogólnopolskiego systemu informatycznego dotyczącego kolejek do lekarzy – bierzemy tu pod uwagę „przypadki stabilne”, a nie pilne – w powiecie kłobuckim w nie najlepszej sytuacji są osoby, które mają potrzebę skorzystania z rehabilitacji i fizykoterapii. Takich poradni jest u nas kilka, ale w każdej są kolejki. Do działu (pracowni) fizjoterapii ZOZ-u w Kłobucku jest teraz w kolejce 737 osób. Średni czas oczekiwania to tutaj 153 dni, a pierwszy wolny termin to aktualnie 19 czerwca przyszłego roku.

Więcej w najnowszym numerze GK (48) lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
kasa

Ubywa milionerów w kłobuckim

Adam Świerczyński28 lipca 2020