Święty Mikołaj rozdał prezenty – Gazeta Kłobucka
Pod naszym patronatem

Święty Mikołaj rozdał prezenty

Punktem kulminacyjnym wtorkowego wieczoru była wizyta Świętego Mikołaja.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Święty Mikołaj rozdał prezenty

MIKOŁAJKI. 6 grudnia dzieci, które wraz z rodzicami przyszły do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, spotkały się ze Świętym Mikołajem

W Kłobucku już po raz kolejny było to spotkanie nie z Santa Clausem, czyli postacią w czerwonej, krasnoludkowej czapeczce, ale ze Świętym Mikołajem, tym – można powiedzieć – prawdziwym, którego historia zaczyna się od postaci biskupa Miry, świętego zarówno katolików, jak i prawosławnych. Można więc rzec, że w Kłobucku dbają o przywracanie dawnej, wielowiekowej tradycji w miejsce obyczaju młodszego i mającego źródło w komercji.
Ale nim przybył Święty Mikołaj, działo się wiele. Już od czwartej w westybulu MOK-u trwały warsztaty mikołajkowe. Były to zajęcia typowe w przedświątecznych domach, jak i odrobina plastyki czy po prostu zabawy. Rozstrzygnięto też mikołajkowe konkursy. Półtorej godziny później sala widowiskowa domu kultury szczelnie wypełniła się widzami – przede wszystkim tymi traktującymi jeszcze Świętego Mikołaja zupełnie poważnie – a na scenie rozpoczęły się występy. Najpierw grupa wokalna MOK-u śpiewała piosenki. Potem blisko godzinne przedstawienie o „Zagubionych prezentach” wystawiła grupa teatralna aMOK. Dzieci nieco starsze obserwowały perypetie bohaterów z zainteresowaniem, a te młodsze, jak to maluchy, przede wszystkim nie mogły się już doczekać przyjazdu Świętego Mikołaja. Toteż zaraz po przedstawieniu swój pokaz zaprezentowała jeszcze dziecięca sekcja taneczna, a następnie podczas inscenizacji „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” rozpoczęto przywoływanie tego wyjątkowego gościa. Oto więc przybył wkrótce ku uciesze dzieci. Pozdrowił wszystkich ze sceny i niedługo potem rozdał prezenty. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pod naszym patronatem

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pod naszym patronatem

dg

Godziny charytatywnego reggae

Jarosław Jędrysiak22 grudnia 2018
mikoo

Mikołajkowe Otwarcie Lodowiska oraz iluminacja choinki i świątecznej bombki

Ewa Chojnacka4 grudnia 2018
we

Charytatywny rajd klasyków

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2018
zgrozawpis

Zgroza w Kłobucku – konkurs literacki

Ewa Chojnacka5 września 2018
senio

Senioralia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka30 sierpnia 2018
mok

Eliminacje do VIII Mistrzostw Polski w grę planszową „Carcassonne”

Ewa Chojnacka20 sierpnia 2018