Wieczór młodych poetów – Gazeta Kłobucka
Węglowice

Wieczór młodych poetów

Młode talenty prezentują swą własną twórczość.
ZS WĘGLOWICE
Wieczór młodych poetów

KULTURA. Co roku w szkole w Węglowicach odbywa się wieczornica poetycka, podczas której swe utwory prezentują uczniowie gimnazjum i klas VI szkoły podstawowej. Kto wie, może to właśnie tu pierwsze kroki na swej artystycznej drodze stawiają następcy Heberta czy Szymborskiej?

Pod hasłem „Poezja to ta część duszy, którą odkryć mogą tylko nieliczni” odbyła się w grudniu wieczornica poetycka dla uczniów, zorganizowana staraniem Anny Korkus i Patrycji Tokarz oraz przy wsparciu Krzysztofa Góreckiego.
– Tematem uczniowskich wierszy były problemy bliskie współczesnej młodzieży: brak zrozumienia, pierwsze porażki i potknięcia, pytania retoryczne o wartość i sens życia, ale również tematy związane z pojęciem przyjaźni czy miłości – relacjonuje Korkus.
Poezję przeplatano lirycznymi piosenkami w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły. Uczennice klasy VI dały koncert na skrzypce i saksofon. Występom przyglądali się liczni goście (m.in. radni) oraz nauczyciele i rodzice współtworzący szkolną społeczność. W Węglowicach gościł też Arkadiusz Frania – poeta, prozaik i krytyk literacki, doktor literaturoznawstwa, autor tomików wierszy. I on prezentował własną twórczość. Organizatorki zaprosiły też muzyków (Tomasz Kiepura, Marta Kiepura, Michał Ostalski), którzy wykonywali piosenki Agnieszki Osieckiej i Jerzego Wasowskiego.
Na koniec dodajmy, ze wieczór poezji odbył się dzięki dofinansowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej oraz działającego tu stowarzyszenia „Szkoła w Węglowicach”. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Węglowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Węglowice

jk

Mają „zieloną pracownię”

Jarosław Jędrysiak2 grudnia 2018
ytuu

Przedszkolaki miały święto

Jarosław Jędrysiak14 października 2018
kuba

Kuba świetny z angielskiego

Jarosław Jędrysiak11 marca 2018
21

Młode pokolenie chłonie folklor

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2017
a

II Gminny Przegląd Folklorystyczny dla Dzieci i Młodzieży

Ewa Chojnacka26 października 2017
ccc

Dzień Babci i Dziadka z pompą

Redakcja5 marca 2017