Świąteczne Granie z Kubą – Gazeta Kłobucka
Częstochowa

Świąteczne Granie z Kubą

Pochodzący z Truskolasów Jakub Błaszczykowski (VfB Wolfsburg) został Kawalerem Orderu Uśmiechu z numerem 1003.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Świąteczne Granie z Kubą

IMPREZA SPORTOWA. Ogromnym sukcesem organizacyjnym, medialnym i sportowym zakończyła się charytatywna impreza o charakterze sportowo-artystycznym pod hasłem „Świąteczne Granie z Kubą”, zorganizowana we wtorek 27 grudnia przez Fundację Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego w hali sportowej „Częstochowa”


Stanisław Wrzesiński

W pierwszej części kibice, w liczbie ponad siedmiu tysięcy wypełniający największą częstochowską halę sportową, byli świadkami piłkarskiego turnieju, w którym zmierzyły się drużyny sportowców, artystów, kabareciarzy i przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego. Z okazji charytatywnego turnieju w Częstochowie pojawili się m.in. piłkarscy reprezentanci polscy: Łukasz Piszczek, Piotr Zieliński, Michał Pazdan i Dariusz Dudka, siatkarze: Mariusz Wlazły i Karol Kłos oraz przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, członkowie Kabaretu Skeczów Męczących i Paranienormalni, wokalista Liber (który swoimi umiejętnościami oraz licznymi golami udowodnił, że mógłby być również niezłym piłkarzem), a także aktor Borys Szyc.

W turnieju triumfowała z kompletem trzech wygranych (które nie przyszły jej tak łatwo, jak niektórzy sądzili przed piłkarską rywalizacją) drużyna „Przyjaciół Kuby”, która otrzymała w nagrodę okazały puchar, ufundowany przez Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Po sportowych emocjach Jakub Błaszczykowski, który uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych, został podczas niecodziennego ceremoniału Kawalerem Orderu Uśmiechu (z numerem 1003). Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Marek Michalak, w obecności m.in. wnioskodawców, tj. wychowanków Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Kłobucku, z Andrzejem Ujmą przedstawił nietuzinkową postać laureata.

– Order Uśmiechu z numerem 1000 otrzymał obecny papież Franciszek, a 1001 wybitny aktor Jerzy Stuhr. Laureatem Orderu Uśmiechu jest również papież Jan Paweł II, który nie przyjmował żadnych nadawanych tytułów i wyróżnień, a Order Uśmiechu przyjął. Jakub Błaszczykowski jest jednym z trzech sportowców na świecie, którzy otrzymali to międzynarodowe odznaczenie, nadawane za działania przynoszące dzieciom radość. Wcześniej otrzymali je pływaczka Otylia Jędrzejczak i lekkoatleta (sprinter) Marian Woronin – mówił Marek Michalak.

Udaną charytatywną imprezę zakończył hiphopowy koncert, którego największą gwiazdą był O.S.T.R. Ponadto zagrali: Ampera, Letni Chamski Podryw, Goliniak, KęKę i KaEN.

Podczas bankietu odbyła się aukcja koszulek podarowanych przez wybitnych sportowców (m. in. Grzegorza Krychowiaka, Piotra Zielińskiego, Łukasza Piszczka, Marco Reusa czy Pierre-Emericka Aubameyanga). Najwyższą cenę osiągnęła jednak koszulka podpisana przez wszystkich piłkarzy angielskiego FC Liverpool z trenerem Juergenem Kloppem (w przeszłości szkoleniowcem Błaszczykowskiego w Borussi Dortmund), którą najpierw za 21 tys. zł wylicytowała żona Kuby, Agata Gołaszewska, a następnie za 25 tys. zł zakupił niemiecki przedsiębiorca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Częstochowa

wpisteatr

Na co do teatru w październiku?

Ewa Chojnacka25 września 2020
testosteron

„Testosteron” na deskach teatru

Ewa Chojnacka15 września 2020
wlokniarz

Wygrana Włókniarza!

Ewa Chojnacka3 września 2020
falsz

Polska prapremiera „Fałszu” Lot Vekemans

Ewa Chojnacka1 września 2020
1

Muzeum Częstochowskie zdradziło jedną z tajemnic przebudowy Starego Rynku

Ewa Chojnacka27 sierpnia 2020
chcesz-sie-bawic

CHCESZ SIĘ BAWIĆ ? ZADZWOŃ!

Ewa Chojnacka21 sierpnia 2020