Poznali smak światowej piłki – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Poznali smak światowej piłki

Spotkanie z Kubą Błaszczykowskim pozostanie na długo w pamięci młodzieży, a otrzymane autografy będą wspaniałą pamiątką i niezapomnianym wspomnieniem tego niecodziennego wydarzenia.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Poznali smak światowej piłki

IMPREZY SPORTOWE. Młodzi adepci piłki nożnej z Akademii Piłkarskiej Znicza Kłobuck czynnie uczestniczyli w spotkaniu XIX kolejki polskiej ekstraklasy, w którym zmierzyły się drużyny aktualnego wicemistrza i mistrza Polski, tj. Piasta Gliwice, i Legii Warszawa. Z kolei kłobuccy gimnazjaliści spotkali się z Jakubem Błaszczykowskim, a następnie gościli wychowanków częstochowskiego Rakowa

Stanisław Wrzesiński

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Znicza Kłobuck, trenowani przez Tomasza Radosa i Dominika Płazę, dostąpili zaszczytu wyprowadzenia ekstraklasowych zespołów aktualnego wicemistrza i mistrza Polski, tj. Piasta Gliwice i Legii Warszawa.

– Na pewno było to duże przeżycie dla nas trenerów, młodych zawodników, wszystkich rodziców, jak również całego klubu MLKS Znicz Kłobuck – mówił Tomasz Rados.

Do Gliwic wybrała się liczna licząca 150 osób grupa osób związanych z kłobuckim Zniczem. Kibice obejrzeli dobre spotkanie, zakończone wygraną 5:1 warszawskiej Legii.

– Chcieliśmy, aby nasi młodzi podopieczni poczuli na żywo atmosferę piłkarskiego meczu na najwyższym krajowym poziomie i aby powyższe niezapomniane przeżycie było znakomitą okazją do dalszych treningów, które być może w przyszłości przełożą się na występ któregoś podopiecznego na ekstraklasowych boiskach – dodał Dominik Płaza, który podczas swojej dotychczasowej kariery występował w kilku klubach na różnym poziomie rozgrywkowym w czterech europejskich ligach (polskiej, cypryjskiej, fińskiej i niemieckiej).Uzależnieni od sportu
Uczniowie Gimnazjum w Kłobucku w ramach innowacji pedagogicznej „Uzależnieni tylko od sportu”, której organizatorami są nauczyciele Katarzyna Kochalska, Rafał Kowalczyk i Rafał Staśkiewicz, podczas tegorocznego „Kuba Cup 2016” w Truskolasach spotkali się z absolwentem miejscowej szkoły podstawowej, Jakubem Błaszczykowskim.

– To spotkanie bez wątpienia należało do wyjątkowych. Spotkanie z zawodnikiem światowego formatu, jakim niewątpliwie jest Kuba Błaszczykowski, wywołało wśród wszystkich ogromne emocje. Jak mówili uczniowie, Kuba okazał się bardzo wyrozumiały i serdeczny. To tylko dowód na to, że można być jednocześnie wielkim bohaterem, sławnym piłkarzem i zwyczajnie życzliwym człowiekiem – mówi koordynatorka projektu, Katarzyna Kochalska.

Kłobuckie gimnazjum odwiedzili również wychowankowie oraz byli piłkarze częstochowskiego Rakowa, którzy obecnie występują w ekstraklasowych czy I- i II-ligowych klubach: Mateusz Zachara (Wisła Kraków), Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze) i Artur Lenartowski (GKS Bełchatów). Podczas niecodziennego spotkania zawodowi piłkarze przeprowadzili trening, rozegrali kilka meczów, odpowiadali na liczne pytania gimnazjalistów, zrobili wiele pamiątkowych zdjęć i rozdali liczne autografy.

– W wyniku działań podejmowanych przez nauczycieli w ramach pedagogicznego projektu „Uzależnieni tylko od sportu” do kłobuckiego gimnazjum regularnie zapraszani są goście na co dzień związani ze sportem, którzy udzielają uczniom praktycznych porad i wskazówek, a także dzielą się z nimi swoją wiedzą, umiejętnościami i spostrzeżeniami – mówi Kochalska.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

urzad-pracy

Urząd analizuje wnioski firm

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
51

Kto miał oświetlić Szkolną?

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
urzad-miejski

Rozdadzą dotacje na piece

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
klobuck

Kontrolują ścieki (i nie tylko)

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
przedszkole

3 osoby nie żyją, zamknięte żłobek i szkoła!

Jarosław Jędrysiak16 października 2020
pol-truck

POL-TRUCK EXPEDITION DOTARŁ DO KŁOBUCKIEJ KOMENDY

Ewa Chojnacka16 października 2020