Noworoczny koncert w roku jubileuszu – Gazeta Kłobucka
Danków

Noworoczny koncert w roku jubileuszu

Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GOK w Lipiu dała koncert w święto Trzech Króli w wyjątkowej scenerii zabytkowej dankowskiej świątyni.
UG LIPIE
Noworoczny koncert w roku jubileuszu

„Już osiem stuleci gwiazda nad Dankowem świeci” – pod takim hasłem odbył się w Trzech Króli w kościele w Dankowie V Koncert Noworoczny. Rozpoczął on rok obchodów 800-lecia miejscowości

Danków to jedna z ledwie kilku tak starych miejscowości w całym regionie. W tym roku obchodzi swój jubileusz, a jego pierwszym akordem był właśnie noworoczny koncert w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GOK w Lipiu pod batutą Łukasza Kędziory. Już wcześniej, podczas poprzedzającej koncert mszy świętej, ks. Henryk Dusza nawiązał do spotkania książąt w 1217 roku – swoistego symbolu odpowiedzialności za losy ojczyzny, która powinna być nam bliska i dzisiaj.

Muzycy wykonali podczas koncertu popularne kolędy w aranżacji na instrumenty dęte. Ale nie tylko. Repertuar uzupełniono też o muzykę klasyczną i filmową. Na koniec przybyli zaś stosownie przyodziani królowie niosący dary: złoto, kadzidło i mirrę. Ten ceremoniał charakterystyczny dla święta Trzech Króli tutaj połączono z symboliką spotkania trzech władców piastowskich, które zapoczątkowało w 1217 roku historię Dankowa nad Liswartą. Pokaźnych rozmiarów portrety Leszka Białego, Henryka Brodatego i Władysława Laskonogiego zawisły zresztą w kościele na specjalnie przygotowanym banerze. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Danków

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Danków

efd-1

Co z pierwszeństwem na krzyżówce?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2019
efd-1

Skoro nie rondo, to chociaż zmiana pierwszeństwa

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
cvb

Wyremontują most

Jarosław Jędrysiak14 marca 2018
dankow1

800 lat Dankowa

Jarosław Jędrysiak27 sierpnia 2017
xcv

Koncert na jubileusz

Redakcja22 kwietnia 2017
1

Bramę zamku czeka ruina?

Redakcja4 stycznia 2017