Powiat

Pawełczak wciąż bezkonkurencyjny

Prowadzący w klasyfikacji generalnej lublinieckiego ZiMNaR-u Mateusz Pawełczak dwukrotnie triumfował w Zimowym Maratonie na Raty w Pankach, rozgrywanym na PZU Trasie Zdrowia w 2015 i 2016 roku.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

BIEGANIE. Mieszkający w Złochowicach Mateusz Pawełczak (KB Florian Zajączki Drugie) zwyciężył podczas III etapu XVIII Zimowego Maratonu Na Raty w Lublińcu. Czwarte miejsce wywalczył Bartosz Luto (NGB Kłobuck)

Stanisław Wrzesiński

Mateusz Pawełczak 7-kilometrową trasę trzeciego etapu pokonał w bardzo dobrym czasie 23 minut i 52 sekund, wyprzedzając o nad 2,5 minuty Artura Kaczmarczyka (Mafia Team Lubliniec) i Krystiana Kaczanowskiego (WKB Meta Lubliniec). Na czwartym miejscu w czasie 27 minut i 12 sekund linię mety minął Bartosz Luto (NGB Kłobuck). Pawełczak, który triumfował we wszystkich trzech dotychczasowych etapach lublinieckiego ZiMNaR-u, prowadzi w klasyfikacji generalnej z prawie ośmiominutową przewagą nad Arturem Kaczmarczykiem (Mafia Team) i Krystianem Kaczanowskim (Meta). Najlepszy obecnie biegacz naszego powiatu, do którego należy rekord 7-kilometrowej trasy lublinieckiego ZiMNaR-u, uzyskany podczas tegorocznego I etapu (23,49), stawia sobie ambitne cele – chciałby zwyciężyć we wszystkich sześciu etapach oraz pobić należący od 2015 roku do Krzysztofa Skiby (Meta) rekord Zimowego Maratonu na Raty, wynoszący 2:30,22.

– Przygotowując się do kolejnych etapów ZiMNaR-u, biegam na PZU Trasie Zdrowia w Pankach (treningi wytrzymałościowe i tempowe) lub na okolicznych drogach asfaltowych (treningi szybkościowe) – informuje Mateusz Pawełczak.

Wśród kobiet najlepsza była prowadząca również w klasyfikacji generalnej Dorota Kubisz (Meta). Bieg główny ukończyło 52 uczestników (w tym 8 kobiet). Złożony z sześciu 7-kilometrowych etapów XVII Zimowy Maraton Na Raty w Lublińcu zakończy się w sobotę 18 lutego. Następny, IV etap odbędzie się w najbliższą sobotę (28.01., 11.00).

Mateusz Pawełczak triumfował również podczas odbywającego się w częstochowskich Alejach z udziałem ponad 150 uczestników piątego biegu pod hasłem „Policz się z Cukrzycą”. Na liczącej 2,3 km trasie Pawełczak (KB Florian-7,34) wyprzedził Dominika Klimka (Kusięta/Budowlani Częstochowa) i Bartosza Luto (NGB).

W niedzielnym (25.01.) I Biegu Węglowickim z Sercem, odbywającym się z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Węglowicach (którego organizatorem był miejscowy Zespół Szkół), na ponad 3-kilometrowym dystansie zwyciężył mieszkający we Wręczycy Wielkiej Dominik Trzepizur (NGB Kłobuck) przed Filipem Zaborowskim (Węglowice) i Michałem Włochem (Puszczew). Wśród kobiet najlepsza była Ewa Witt (Węglowice).