Gospodynie kolędują – Gazeta Kłobucka
Pod naszym patronatem

Gospodynie kolędują

Koncertowanie na scenie MOK-u w Kłobucku rozpoczął zespół Powiatowej Rady KGW w Kłobucku, a więc formacja składająca z przedstawicielek różnych kół gospodyń z różnych gmin powiatu.
PROMOCJA UM KŁOBUCK
Gospodynie kolędują

Już po raz dziewiąty odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek KGW Powiatu Kłobuckiego. W wydarzeniu w roli wykonawców wzięło udział aż dziewiętnaście zespołów działających w ramach kół gospodyń

Nie jest tajemnicą, że mamy w powiecie obfitość kół gospodyń, często zresztą działających nawet w tych mniejszych wsiach. W zdecydowanej większości przypadków panie nie marnują czasu „na pogaduchy”, ale wkładają sporo wysiłku w kultywowanie tradycji i odradzanie kultury ludowej na swoim terenie. Przejawem tego jest też duża liczba zespołów śpiewaczych.

Przegląd zespołów KGW wykonujących kolędy na stałe wpisał się już do miejscowego kalendarza wydarzeń kulturalnych. W sobotę 21 stycznia odbył się po raz 9. Wśród 19 zespołów były te reprezentujące koła gospodyń z różnych gmin powiatu, ale i zespół utworzony przez Powiatową Radę KGW w Kłobucku.

– Co roku coraz więcej zespołów bierze udział w przeglądzie. I to cieszy. Wszystkim należą się podziękowania, bo panie przygotowują się solidnie i starannie. To nie tylko śpiew, ale i stroje. Opracowania i różnorodność repertuaru z roku na rok poprawia się, bo każdy chce się wyróżnić i wypaść jak najlepiej – mówi Monika Mirowska, przewodnicząca Powiatowej Rady KGW w Kłobucku, która sama też wystąpiła na scenie.

Warto dodać, że przegląd nie ma charakteru konkursowego. Tym bardziej więc na docenienie zasługują starania uczestniczek, by nie popadać w rutynę i co rok zaskoczyć czymś nowym. Tegoroczny przegląd, podobnie jak poprzednie, także dzięki temu można zaliczyć do udanych. (jar)

Galeria


Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pod naszym patronatem

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pod naszym patronatem

80-rocznica

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019
sensacyjny-klobuck

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019
Carcassonne

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019
miedzynarodowy-konkurs-tradycyjnego-powozenia

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019
druk_bicie rekordu w pobieraniu krwi_A3 platak_2019_5

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019
swieto

Święto Śląska

Ewa Chojnacka15 czerwca 2019