Powalczą o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu – Gazeta Kłobucka
Pod naszym patronatem

Powalczą o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu

W dotychczasowej, 16-letniej historii powiatowych halowych mistrzostw czterokrotnie triumfowała Olimpia Truskolasy (2004, 2005, 2008 i 2016 r.).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Powalczą o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu

HALOWA PIŁKA NOŻNA. W lutym czekają nas piłkarskie emocje związane z XVII już edycją Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. Podobnie jak w roku ubiegłym, turnieje eliminacyjne oraz finały zostaną rozegrane w hali sportowej kłobuckiego gimnazjum

Stanisław Wrzesiński

Mistrzowska impreza, poświęcona pamięci byłego starosty kłobuckiego, a następnie wicewojewody śląskiego Marka Sztolcmana, w tegorocznej, XVII edycji będzie się składa z trzech turniejów eliminacyjnych, które odbędą się 04/05.02. i 12.02. oraz turnieju finałowego (19.02.). Prawo startu w imprezie posiada 19 drużyn uczestniczących w regularnych rozgrywkach ligowych pod egidą ŚlZPN, OZPN Częstochowa oraz Podokręgów Piłki Nożnej w Częstochowie i Lublińcu od IV ligi (KS Panki) do B klasy włącznie. Do rywalizacji dołączy, podobnie jak w latach ubiegłych, zajmujący po rundzie jesiennej pozycję wicelidera Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Częstochowie zespół Stacji Demontażu Pojazdów Koral Kłobuck.

Awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w niedzielę 19 lutego, uzyskają po dwa najlepsze zespoły z trzech turniejów eliminacyjnych. Zgodnie z regulaminem mistrzowskiej imprezy mogą w niej uczestniczyć jedynie zawodnicy zgłoszeni do piłkarskich rozgrywek tegorocznego sezonu 2016/2017 (system Extranet). Głównymi organizatorami największej halowej piłkarskiej imprezy na terenie naszego powiatu oraz jednej z największych w województwie śląskim są: Zarząd Powiatu Kłobuckiego, ULKS Herkules Truskolasy oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS.

Tytułu mistrzowskiego bronią piłkarze wówczas A-klasowej Olimpii Truskolasy (obecnie ósme miejsce w grupie I częstochowskiej okręgówki), którzy w spotkaniu finałowym po bramce grającego trenera Marcina Zalewskiego 1:0 pokonali Liswartę Krzepice.

W dotychczasowej 16-letniej historii mistrzostw czterokrotnie triumfowała Olimpia Truskolasy (2004, 2005, 2008 i 2016 r.), trzykrotnie Pogoń Kamyk (2001, 2002 i 2010 r.), dwukrotnie Znicz Kłobuck (2006 i 2009 r.), a po jednej wygranej na swoim koncie posiadają Liswarta Popów (2003 r.), Sokół Wręczyca Wielka (2007 r.), Huragan Jezioro (2011 r.), Junior Szarlejka (2012 r.), Klub Sportowy Panki (2013 r.), Liswarta Krzepice (2014 r.) i Amator Golce (2015 r.).

Patronat prasowy nad powiatową mistrzowską halową imprezą objęła „Gazeta Kłobucka”.Inne turnieje
Wcześniej, w sobotę 18 lutego, odbędzie się w hali sportowej GOKiS-u Panki II Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych „Strażak Cup”, w którym rywalizować będą piłkarscy strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych. W ubiegłorocznej, pierwszej edycji turnieju w stawce ośmiu drużyn triumfowało OSP Zamłynie. Tydzień później, w niedzielę 26 lutego (początek o 9.45) w hali sportowej Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej odbędą się XVII Mistrzostwa Gminy Wręczyca Wielka w Halowej Piłce Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy. W mistrzowskiej gminnej imprezie zaprezentuje się sześć seniorskich drużyn z terenu gminy Wręczyca Wielka: Amator Golce i Olimpia Truskolasy (kl. okręgowa), A-klasowe zespoły: Sokoła Wręczyca Wielka, Juniora Szarlejka i Huraganu Jezioro oraz Płomień Borowe (B klasa). Mistrzowskiego tytułu broni A-klasowy Huragan Jezioro.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pod naszym patronatem

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pod naszym patronatem

80-rocznica

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA ZIEMI KŁOBUCKIEJ

Ewa Chojnacka5 września 2019
sensacyjny-klobuck

KONKURS LITERACKI – SENSACYJNY KŁOBUCK

Ewa Chojnacka3 września 2019
Carcassonne

Zagrają w carcassonne – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka3 września 2019
miedzynarodowy-konkurs-tradycyjnego-powozenia

V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka27 lipca 2019
druk_bicie rekordu w pobieraniu krwi_A3 platak_2019_5

Serdecznie zapraszamy – pod naszym patronatem

Ewa Chojnacka18 lipca 2019
swieto

Święto Śląska

Ewa Chojnacka15 czerwca 2019