Śmiecą na „lotnisku” – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Śmiecą na „lotnisku”

Radny odkrył dzikie wysypisko śmieci i dziwi się, jak w czasach upowszechnienia koszów na śmieci w każdym gospodarstwie może wciąż jeszcze istnieć problem wywożenia czegokolwiek do lasu czy wyrzucania do przydrożnego rowu?
Śmiecą na „lotnisku”

PROBLEM. Z bliskiego sąsiedztwa Ostrów nad Okszą pochodzą pewne obserwacje, które mogą wskazywać, że ustawy dotyczące odbioru odpadów nie są w pełni skuteczne

Wydawałoby się, że skoro praktycznie każdy ma kosz i tak za niego płaci, to wywożenie śmieci do przysłowiowego lasu straciło sens. Ale chyba jednak nie dla każdego.
– Chodzi mi o odcinek po prawej stronie tego lotniska, jadąc od Łobodna w kierunku Ostrów. Wygląda to fatalnie. Śmieci jest tam mnóstwo. Są jakieś stare kozetki, jakieś leżanki – zauważył Zbigniew Graj. Radny uważa, że należałoby coś z tymi śmieciami szpecącymi otoczenie zrobić. Dziwi się też, że proceder zaśmiecania trwa mimo tego, że obowiązuje ustawa o gospodarowaniu odpadami – więc i tak za odbiór śmieci się płaci. Czyli teoretycznie można się ich pozbywać w sposób legalny.
Na sesji w Miedźnie o tym nie mówiono, ale swego czasu podobny temat pojawił się też po sąsiedzku, w Popowie. Tam padały głosy, że za śmieci wyrzucane „po staremu”, czy też za te, którymi zapychane są publiczne kosze, wcale nie służące do tego rodzaju odpadów, odpowiadać mogą osoby przejeżdżające po prostu przez teren gminy lub przyjezdne. Czy tak może być i rejonie drogowego odcinka lotniskowego pod Ostrowami? Teoretycznie jest to miejsce położone stosunkowo niedaleko od odwiedzanego przez turystów rejonu Zalewu Ostrowy. Tu faktycznie pojawiają się osoby z zewnątrz, które mogą nie mieć pomysłu na to, co zrobić z odpadami. Przy czym byłyby to wtedy raczej śmieci innego rodzaju niż wspomniane przez radnego stare leżanki. Czyżby więc jednak była to sprawka mieszkańców gminy? (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

jnhm

70-lecie LKS-u Naprzód Ostrowy

Stanisław Wrzesiński3 sierpnia 2018
konkurs

Konkurs na rok jubileuszowy

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2018
re

Podpalają śmieci na cmentarzu?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2018
kanalizacja

Kiedy podepną kanalizację?

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2018
policja

Zatrzymali prawko przy 0,11?

Redakcja6 kwietnia 2017
b

Parking w tym lub przyszłym roku

Redakcja26 marca 2017