Czytali dzieciom – Gazeta Kłobucka
Lindów

Czytali dzieciom

Policjanci czytali dzieciom bajki i opowiadania, a dzieci przygotowały krótki występ.
ZSP LINDÓW
Czytali dzieciom

CZYTELNICTWO. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 9 marca podopiecznym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lindowie czytali policjanci z naszego powiatu

– Niecodzienni goście, zwykle kojarzeni z innymi zadaniami, na przykład pogadankami o bezpieczeństwie czy odpowiedzialności karnej nieletnich, tym razem czytali dzieciom tak pięknie i ciekawie, że aż chciało się słuchać i słuchać – ocenia Ewa Chyra, polonistka z lindowskiej szkoły.
Za zgodą komendanta do szkoły do Lindowa przyjechali, by wziąć udział w akcji promującej czytelnictwo, Magdalena Kopica i Tomasz Solnica. Co policjanci czytali dzieciom? Oczywiście czytali bajki. Na początek o Koziołku Matołku, potem opowiadania Renaty Piątkowskiej, współczesnej autorki literatury dla dzieci, następnie opowiadania z książki ks. Jana Twardowskiego oraz fragmentu dialogu z „Małego Księcia”. Dzieci też przygotowały coś dla gości. Piosenkę „Puszek- okruszek” zaśpiewali uczniowie klas II i III, a jako ilustracja pojawił się prawdziwy piesek – pupilek jednej z uczennic IV klasy. Goście rozmawiali z dziećmi o tym, kim każdy z uczniów chciałby zostać w przyszłości. A także o tej pracy, którą oni w mundurach wykonują na co dzień. Do tego była też wystawa książek, których fragmenty czytali goście. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lindów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lindów

kanalizacja

Szkoła ma nowy sztandar

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2018
przedszkole;

Pasowanie przedszkolaków

Jarosław Jędrysiak22 października 2018
ds

Jan Paweł II zastąpi Kruczkowskiego

Jarosław Jędrysiak18 lutego 2018
3

List do angielskiej królowej

Redakcja19 stycznia 2017
1

Sobota dla dzieci

Redakcja20 czerwca 2016
27

Przebudzenie (Bożej) mocy

Redakcja26 stycznia 2016