Poprawki wodociągu – Gazeta Kłobucka
Waleńczów

Poprawki wodociągu

Zdjęcie ilustracyjne.
PIXABAY.COM
Poprawki wodociągu

Gmina stara się o środki zewnętrzne na poprawę sposobu dostarczania wody z sieci dla mieszkańców Waleńczowa. Ponadto jest jeszcze miejsce, gdzie mieszkańcy dotąd nie mogą korzystać z tak podstawowej dogodności, jak woda z sieci

W urzędzie gminy chcą skorzystać z możliwości pozyskania środków unijnych na modernizację w obrębie instalacji wodociągowej, która ma znaczenie dla mieszkańców Waleńczowa.
– Złożyliśmy wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich do zadania, które spowoduje poprawę dostawy wody dla Waleńczowa. Chodzi o zakres związany z modernizacją stacji wodociągowej, wymianą zbiornika retencyjnego oraz dodatkową przepompownią, która ma poprawić warunki dostawy wody dla całego Waleńczowa – poinformował wójt podczas ostatniej sesji.
Wniosek złożony przez gminę przechodził będzie stosowne oceny formalne i merytoryczne, które mają otworzyć drogę do uzyskania przez gminę dofinansowania.
Nie jest to jedyny problem z wodą w Waleńczowie. Choć takie sytuacje mogą budzić pewne niedowierzanie, są jeszcze miejsca, gdzie ludzie żyją bez bieżącej wody podawanej z gminnej sieci. W Waleńczowie wiadomo o tym od dawna. Gmina próbuje problem rozwiązać, ale tu nie jest tak prosto.
– Mamy przygotowane pozwolenia na sieć wodociągową na Zakrzewskiej w Waleńczowie. Ale ta inwestycja ze względu na charakter nieekonomiczny, bo to około dwóch kilometrów sieci, a tylko kilka przyłączy wody, nie wpisuje się w żadne kryteria, jeśli chodzi o dofinansowanie środkami unijnymi – stwierdził Bogdan Sośniak.
Wójt dodał, że to jedna z ostatnich takich „enklaw” bez wodociągu na terenie gminy. Natomiast mimo braku dofinansowania gmina ma się starać o wybudowanie tej nitki sieci wodociągowej ze środków własnego budżetu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Waleńczów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Waleńczów

hyr

Podwyższają diety, a mieszkańcy nie mają wody

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2019
46

Żyją bez wody w kranach. Gmina o nich zapomniała?

Jarosław Jędrysiak5 listopada 2018
65

Pijany zatrzymany na krajówce

Jarosław Jędrysiak27 października 2018
potra

Potrąciła rowerzystkę i wjechała do rowu

Jarosław Jędrysiak1 września 2018
vbbv

W dawnej szkole zamieszkają dzieci

Jarosław Jędrysiak26 czerwca 2018
walenczow

Podczas ulewy wypadł z drogi

Jarosław Jędrysiak21 października 2017