Parking w tym lub przyszłym roku – Gazeta Kłobucka
Ostrowy nad Okszą

Parking w tym lub przyszłym roku

Parking w tym lub przyszłym roku

INWESTYCJA. Kłopoty z parkowaniem przy ośrodku zdrowia, które sygnalizowane są od lat, mają się skończyć w przewidywalnej perspektywie czasowej. Choć pacjenci i ci, którzy ich podwożą do lekarza, muszą jeszcze wykazać się cierpliwością

O tym, że odpowiedni parking jest przy ośrodku potrzebny, wiedzą wszyscy: mieszkańcy, dopytujący o to samorządowcy, ale i dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, której podlega ośrodek zdrowia. I przez nasze łamy temat już się przewijał. Ostatnio zamierzenia ZOZ-u w tej materii potwierdzała w Miedźnie na sesji wiceszefowa instytucji, wyjaśniając też poniekąd, dlaczego do tej pory parkingu jeszcze nie ma.
– Ten parking jest konieczny i chciałam w kilku słowach nakreślić, jak sytuacja wygląda na dziś. W pierwszej kolejności zawsze podejmujemy w ramach ZOZ-u inwestycje zalecone przez Sanepid, czyli remonty wnętrz ośrodków, podjazdy dla niepełnosprawnych. A także termomodernizacje, bo to ewidentna oszczędność wydatków na ogrzewanie – powiedziała Gabriela Łacna.
Remonty i termomodernizacje swoich obiektów na terenie powiatu ZOZ ma już niemal za sobą. Właśnie skończyła się też rozbudowa izby przyjęć w szpitalu w Kłobucku. Teraz ma nadejść odpowiedni czas na budowy parkingów przy ośrodkach. Ostrowy też są więc na liście zadań do wykonania.
– Parkingów brakuje praktycznie we wszystkich ośrodkach zdrowia. Państwa radni powiatowi, pan Szewczyk i pani Związek, od kilku lat przypominają o braku parkingu w Ostrowach. O ten parking, powiem kolokwialnie, wiercą nam dziurę w brzuchu – przyznała Łacna. To wszystko ma się przełożyć w końcu na realne zmiany w terenie, bo ZOZ jest, według słów wicedyrektor, na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej dla Ostrów. Chodzi o rozplanowanie zagospodarowania całego terenu, który jest do dyspozycji – w tym o to, ile miejsc do parkowania da się wygospodarować.
– Szacujemy, że ta inwestycja będzie nas kosztowała w granicach 50 tys. złotych. Trudno mi zadeklarować państwu na sto procent, czy będzie zrealizowana w tym roku. Ale na pewno cała dokumentacja będzie gotowa – podała radnym wiceszefowa ZOZ-u.
Czy budowa nastąpi w tym, czy może w przyszłym roku – jest to już jakaś określona perspektywa czasowa. Wygląda też na to, że w gminie Miedźno jako pilniejsze zadanie zostanie potraktowany parking w Ostrowach. W Miedźnie, w ocenie Łacnej, choć parking też będzie potrzebny, to nie aż tak pilnie, jak w Ostrowach. Decyduje tu lokalizacja ośrodka: w Ostrowach tuż przy drodze wojewódzkiej, w Miedźnie – przy bocznej ulicy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostrowy nad Okszą

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ostrowy nad Okszą

jnhm

70-lecie LKS-u Naprzód Ostrowy

Stanisław Wrzesiński3 sierpnia 2018
konkurs

Konkurs na rok jubileuszowy

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2018
re

Podpalają śmieci na cmentarzu?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2018
kanalizacja

Kiedy podepną kanalizację?

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2018
policja

Zatrzymali prawko przy 0,11?

Redakcja6 kwietnia 2017
2

Śmiecą na „lotnisku”

Redakcja2 marca 2017