Powiat, A klasa

Wiosenny powiew piłkarskiej formy Okszy Łobodno

Zdjęcie ilustracyjne.
PIXABAY.COM

PIŁKA NOŻNA. W najciekawszym spotkaniu XV kolejki, a zarazem niedzielnych powiatowych derbach, Sokół Wręczyca Wielka 1:1 (0:0) zremisował ze Zniczem Kłobuck, znacznie wzmocnionym przed rundą wiosenną (m.in. Miłosz Bielecki, Dominik Płaza, Przemysław Majczyna, Piotr Węzik i Karol Kasprzyk)

Dla Sokoła prowadzenie po indywidualnej akcji uzyskał w 61. minucie Bartosz Bartelak, a wyrównał w 78. minucie z rzutu karnego, podyktowanego za faul Pawła Rycharskiego na Tomaszu Radosie, Karol Kasprzyk, ostatnio związany z młodzieżowymi drużynami częstochowskiego Rakowa. Z drugiej wiosennej wygranej cieszyli się piłkarze Okszy Łobodno. Podopieczni Tomasz Kasprzyka przed tygodniem w zaległym meczu zaległej XIV kolejki po bramkach Łukasza Kostka, Tomasza Górnika i Witolda Koniecznego 3:0 (1:0) pokonali Juniora Szarlejka, a w sobotnim derbowym pojedynku 6:1 (4:1) zwyciężyli Naprzód Ostrowy, dla którego honorowego gola tuż przed przerwą zdobył Mateusz Ciesielski. Dla Okszy celnie strzelali Rafał Kudroń (trzykrotnie) oraz Mateusz Kowalik, Przemysław Zakrzewski i Witold Konieczny.
Prowadzący w tabeli Orzeł Kiedrzyn, po trzech bramkach najlepszego strzelca grupy pierwszej Macieja Wolskiego (łącznie 26 goli), dwóch Mateusza Teodorczyka oraz jednym pozyskanego z IV ligowego KS-u Panki Oskara Operacza, 6:0 (4:0) rozgromił Błękitnych Libidza. Trzy bramki Tomasza Kutaka przyczyniły się do wyjazdowej wygranej 6:3 (4:1) ostatniego w tabeli Gromu Cykarzew ze Startem Soborzyce. W Gromie ponownie zobaczyliśmy w roli grającego trenera powracającego z Warty Mstów Marcina Kotylę.
W grupie drugiej po wyjazdowej wygranej 3:0 (0:0) z Pilicą Koniecpol liderująca Sparta Szczekociny do 14 punktów powiększyła przewagę nad LKS-em Kamienica Polska (0:1 z Unią Rędziny) oraz Małą Panwią Cynków (3:1 z Wartą Myszków). Trzecią bramkę dla Sparty zdobył Krzysztof Minor, prowadzący w klasyfikacji strzelców tej grupy z dorobkiem 19 goli. 18 bramek w rundzie jesiennej uzyskał Łukasz Nowak (Sparta Siedlec Duży), który wiosną powrócił do grających w częstochowskiej okręgówce Czarnych Starcza.
Przypomnijmy, że do zreformowanej w przyszłym sezonie 2017/2018 klasy okręgowej awans uzyskają jedynie mistrzowie dwóch grup A klasy częstochowskiej oraz najlepsza drużyna A klasy lublinieckiej. A-klasowe szeregi opuszczą dwie ostatnie drużyny w grupie I i II. Natomiast awans uzyskają po dwa najlepsze zespoły w obydwu grup B klasy częstochowskiej.