Spotkanie z panem Hansem Christianem – Gazeta Kłobucka
Zajączki Drugie

Spotkanie z panem Hansem Christianem

Andersen odwiedził szkołę w Zajączkach. Oczywiście jeśli dołożyć tu odrobinę wyobraźni. Ale w świecie baśni słynnego autora to chyba nietrudne.
SP ZAJĄCZKI DRUGIE
Spotkanie z panem Hansem Christianem

W związku z obchodami Światowego Dnia Książki dla Dzieci w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich zorganizowano „Wieczór z Andersenem”

– Głównym celem imprezy było rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie idei głośnego czytania – wyjaśnia Anna Hałka, pomysłodawczyni wieczoru z baśniami.
Nie ograniczono się wszakże do samego tylko czytania. Najpierw była zabawa integracyjna „Nić przyjaźni”, potem przebieranie się za postacie z baśni Andersena oraz tworzenie kwiatów z papieru, które złożone zostały autorowi w hołdzie.
– Najważniejszym momentem wieczoru było spotkanie z Andersenem. Obejrzał on paradę baśniowych bohaterów i wysłuchał życzeń. Następnie opowiedział uczniom o swoim życiu i przeczytał jedną z baśni – opowiada Joanna Pietrzak, anglistka ze szkoły w Zajączkach.
Aby wiadomości dały się zapamiętać na dłużej, była jeszcze prezentacja poświęcona Hansowi Christianowi Andersenowi oraz konkursy z nim związane. Ich uczestnikom przyznawano tytuły „Andersenologa”. Z kolei w ramach warsztatów plastycznych uczniowie nieco nawiązali już do nadchodzących świąt, bo ozdabiali jajka techniką decoupage- ’u. Wszystko przeplatano wspólnym czytaniem baśni.
– „Wieczór z Andersenem” okazał się sporym sukcesem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania i porozmawiania z autorem ich ulubionych baśni – ocenia Marcin Gładysz, szkolny historyk i trzeci z nauczycieli zaangażowanych w zorganizowanie tego wieczoru baśni.
– Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, a dużą frajdą było wspólne czytanie. Teraz zapewne z dużo większą ochotą uczniowie sięgną po dzieła sławnego Duńczyka – dodaje Hałka. Całe przedsięwzięcie współgra z realizowaną w szkole innowacją pedagogiczną „Książka moim przyjacielem”, która służy popularyzowaniu czytelnictwa wśród dzieci. Wszystko jest pomyślane nowocześnie, a wyniki podejmowanych działań są publikowane na profilach szkolnych na Twitterze i na Facebooku. (jar)– Głównym celem imprezy było rozbudzanie u dzieci zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie idei głośnego czytania – wyjaśnia Anna Hałka, pomysłodawczyni wieczoru z baśniami. Nie ograniczono się wszakże do samego tylko czytania. Najpierw była zabawa integracyjna „Nić przyjaźni”, potem przebieranie się za postacie z baśni Andersena oraz tworzenie kwiatów z papieru, które złożone zostały autorowi w hołdzie. – Najważniejszym momentem wieczoru było spotkanie z Andersenem. Obejrzał on paradę baśniowych bohaterów i wysłuchał życzeń. Następnie opowiedział uczniom o swoim życiu i przeczytał jedną z baśni – opowiada Joanna Pietrzak, anglistka ze szkoły w Zajączkach. Aby wiadomości dały się zapamiętać na dłużej, była jeszcze prezentacja poświęcona Hansowi Christianowi Andersenowi oraz konkursy z nim związane. Ich uczestnikom przyznawano tytuły „Andersenologa”. Z kolei w ramach warsztatów plastycznych uczniowie nieco nawiązali już do nadchodzących świąt, bo ozdabiali jajka techniką decoupage- ’u. Wszystko przeplatano wspólnym czytaniem baśni. – „Wieczór z Andersenem” okazał się sporym sukcesem. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania i porozmawiania z autorem ich ulubionych baśni – ocenia Marcin Gładysz, szkolny historyk i trzeci z nauczycieli zaangażowanych w zorganizowanie tego wieczoru baśni. – Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, a dużą frajdą było wspólne czytanie. Teraz zapewne z dużo większą ochotą uczniowie sięgną po dzieła sławnego Duńczyka – dodaje Hałka.
Całe przedsięwzięcie współgra z realizowaną w szkole innowacją pedagogiczną „Książka moim przyjacielem”, która służy popularyzowaniu czytelnictwa wśród dzieci. Wszystko jest pomyślane nowocześnie, a wyniki podejmowanych działań są publikowane na profilach szkolnych na Twitterze i na Facebooku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zajączki Drugie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zajączki Drugie

cwd

Młodzi znawcy regionu

Jarosław Jędrysiak3 stycznia 2018
dadela

Trzy medale Antoniego Dądeli

Stanisław Wrzesiński11 lipca 2017
1

XI Biegi Zajączkowskie

Redakcja1 maja 2016
1

Młodzi patrioci lokalni

Redakcja12 stycznia 2016