Powiat, A i B klasa

Porażka Znicza Kłobuck z Orłem Kiedrzyn

Miejmy nadzieję, że A- i B-klasowi piłkarze podokręgów częstochowskiego i lublinieckiego powrócą podczas już słonecznej pogody w weekend 29-30 kwietnia.
Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. W najciekawszym spotkaniu XIX kolejki, rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w częstochowskiej dzielnicy Północ, prowadzący w tabeli grupy pierwszej Orzeł Kiedrzyn 2:1 (1:1) pokonał Znicza Kłobuck

Wszystkie trzy bramki w tym spotkaniu zostały zdobyte po rzutach rożnych. Najpierw w 23. minucie prowadzenie dla Znicza uzyskał doświadczony Rafał Staśkiewicz. Do wyrównania doprowadził w 41. minucie znany m.in. z występów w Olimpii Truskolasy Łukasz Lechowski. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Rafała Kuczery, osłabionych brakiem wicelidera klasyfikacji strzelców, Mateusza Teodorczyka, oraz Oskara Operacza, zdobył w 53. minucie Kamil Kwaśniewski. Po tej przegranej podopieczni Tomasza Juszczyka spadli na piąte miejsce w tabeli. Dwa celne strzały w 62. i 71. minucie zadecydowały o wygranej Okszy Łobodno z dotychczasowym wiceliderem, Płomieniem Czarny Las. Po wygranej 4:1 (1:1) z ostatnią w tabeli Spartą Nowa Wieś na pozycję wicelidera ponownie powróciła drużyna Orlika-Pogoni Blachownia. Dla Pogoni gole zdobywali Grzegorz Maciejewski, Jakub Czerw, Mariusz Ziółkowski i Adrian Jaciubek. Sparta, która wiosną nadal pozostaje bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, odpowiedziała jedynie celnym trafieniem Dawida Turka w 13. minucie. Na trzecie miejsce awansował Sokół Wręczyca Wielka, który po bramkach Łukasza Toborka i Bartosza Bartelaka 2:0 (0:0) pokonał na wyjeździe Start Soborzyce.
W grupie drugiej liderująca Sparta Szczekociny 1:0 pokonała ostatnią w tabeli Wartę Zawada. Nowym wiceliderem, po wygranej 1:0 z Unią Rędziny, został natomiast Sokół Olsztyn. Wyjazdowa porażka 0:1 z Pilicą Koniecpol spowodowała spadek aż na piąte miejsce LKS-u Kamienica Polska. Podopiecznych Bartłomieja Dobosza z Kamienicy Polskiej wyprzedzają posiadające również po 34 punkty zespoły Unii Rędziny i Orkana Rzerzęczyce.
Decyzją wydziału Gier Podokręgu Piłki Nożnej w Częstochowie ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne zostaje odwołana najbliższa, weekendowa (22- 23.04.) XX kolejka A klasy oraz inaugurująca rundę wiosenną X kolejka B klasy.
– Zostają również odwołane wszystkie mecze rozgrywek młodzieżowych, począwszy od czwartku (20.04.) aż do poniedziałku (24.04.) – dodaje Andrzej Suchecki z PPN w Częstochowie.
Przypomnijmy, że w A klasie lublinieckiej na prowadzeniu znajduje się Orzeł Psary/Babienica, który o cztery punkty wyprzedza Promienia Glinica. Huragan Jezioro zajmuje szóste miejsce, a A-klasowy beniaminek, Płomień Przystajń, plasuje się na dziesiątej pozycji.
Również decyzją Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu zostają odwołane weekendowe (22-23.04.) rozgrywki A- i B-klasowe oraz młodzieżowe.

Podokręg Częstochowa
A klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (XIX kolejka): Naprzód Ostrowy-Błękitni Libidza 3:1 (Marcin Kotyl, Łukasz Krawczyk, Krzysztof Pełka; Robert Kowalczyk), Junior Szarlejka – Grom Cykarzew 3:1 (Łukasz Drynda, Bartosz Chudzik, Piotr Jabłoński- Mariusz Gębski).