Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki

Satyra nie tylko polityczna. Pisze Konrad Ziębicki


Będzie nowa Biedronka we Wręczycy. W tej sprawie otrzymaliśmy kilkanaście maili od ucieszonych mieszkańców samej Wręczycy Wielkiej, ale i Wręczycy Małej i Grodziska też. Okazuje się, że nic tak mieszkańców nie cieszy jak luksusowy sklep spożywczy w samym centrum Wręczycy, tuż obok jedynych świateł. Teraz już nie będą robili zakupów w kłobuckich Biedronkach, bo będą mieli swoją. Z tej okazji sklep przygotował specjalne promocje dla mieszkańców, tj.: woda toaletowa w cenie wody mineralnej, udko z kurczaka w cenie podgardla wołowego, truskawki w cenie pomidorów z Hiszpanii, tonik 1,5 litra w cenie za 2 litry, pastylki do zmywarki 200 szt. w cenie 201 sztuk, serek wiejski, ale z miasta, w cenie wiejskiego i mleko prosto od krowy, jeszcze niepopakowane. No to na zakupy!


Wracając z Olesna, jechaliśmy przez Panki, a tam, wiadomo – bez zmian. Opozycja pozaparlamentarna dalej domaga się odejścia wójta. Antonina z dnia na dzień się starzeje, ale na filmach wciąż wygląda imponująco. Wójt od jakiegoś czasu nie che już rozmawiać o tym, co niby było, ale nie było, a jak było, to było nie z nim. Opozycja nie zamierza jednak odpuszczać i klatka po klatce analizuje film pod kątem udziału osób trzecich, na przykład ojca Antoniny, pana Antoniego. Podobno facet z facetem szybciej się dogada, i tak główny opozycjonista, jak już się dowie, kim jest ojciec Antoni, to wtedy ma się z rodziną Johnsonów spotkać i tak filmy poskładać, aby wójta całego było widać, a nie tylko kawałek. Czyli finał sprawy jest bliski.


Udało się otworzyć Park Handlowy Tęcza. Dokładnie udało się otworzyć w czwartek. Wszystko poszło zgodnie z planami inwestorów, którzy zakładali, aby w dniu otwarcia nad parkiem była tęcza. W ogóle założenia dla parku są takie, że będzie on otwierany tylko w dni tęczowe, a zamykany w dniu, kiedy tęczy nie będzie widać. Chodzi podobno o to, że cały park wygląda dużo lepiej, kiedy tęcza świeci nad Tęczą. W dni, kiedy tęczy nie będzie, ma być czynna tylko apteka. Są natomiast plany co do stworzenia sztucznej tęczy, która ma być zasilana energią z pobliskiego sklepu Netto. Netto ma płacić za prąd, a Tęcza za wodę. Trwa właśnie rekrutacja pracowników, którzy mają stać na dachu Netto i lać wodę. Inni mają w tę wodę świecić specjalnie przygotowywanymi odblaskami, które mają odbijać nasze kłobuckie słońce. Trwa również rekrutacja pracowników, którzy będę rzucali w górę karbid, który spowodować ma, że tęcza będzie świeciła nawet w godzinach nocnych. Ta ostatnia fucha będzie płacona najlepiej, ponieważ karbid trzeba rzucać nawet kiedy woda będzie leciała pod prąd w oczy rzucającemu. Minimalna stawka to 15 zł netto za godzinę. CV trzeba słać ze zdjęciem na adres: niebojesiekarbidu@wp.pl.


Wójt Wręczycy i kilku pracowników zostało skazanych w wyniku procesu o nieprawidłowości przetargowe w gminie. „Nieprawidłowości były, ale nie takie, jak zarzuca nam prokurator” – czytamy w oświadczeniu wójta i jednego tylko pracownika, bo reszta ma już sprawy dosyć. Podajemy na prośbę wójta i pracownika całą treść oświadczenia, jakie wydano 25 kwietnia po południu z domu przy ulicy Krętej we Wręczycy: „Pomimo że nie czujemy się winni zarzucanym nam czynom, istnieje taka ewentualność, że niektóre z nich zostały przez nas popełnione. Nie był to jednak wynik naszej złej woli, a jedynie chcieliśmy budować lepszą przyszłość dla gminy Wręczyca. Pan Andrzej budował, a my w urzędzie jedynie dbaliśmy, aby on miał co budować. Pan Józef natomiast tylko pilnował tego, aby przyszłość gminy budowała się możliwie najtaniej i przy jednoczesnym wsparciu dla rodzinny swojej, wójta i wszystkich mieszkańców. Dokładnie w takiej kolejności jak napisaliśmy. I prawie wszyscy byli zadowoleni z naszych budów do dnia, kiedy przestali być zadowoleni, ale nie było tych budów aż tyle, aby wszystkich zadowolić. W tym miejscu przepraszamy wszystkich niezadowolonych.”
Podpisał wójt i jeden pracownik o imieniu Andrzej. Józef się nie chciał podpisać.


Strażnicy więzienni zatrzymali pijanego kierowcę. Pisaliśmy o tym tydzień temu. Dostali cynk od znajomego, że ten widział nieskoordynowanego kierującego pojazdem. Znajomy nie mógł akurat wyjechać z domu, bo mu żona auto zabrała na zakupy do galerii, ale koledzy szybko w samochód wsiedli i ruszyli. Jak ruszyli spod domu, to dojechali do bramy wyjazdowej z posesji i od razu zauważyli nieskoordynowanego kierowcę poruszającego się zygzakiem. Kiedy ten zobaczył więzienników, chciał się choć na chwilę skoordynować i jechać jednym torem, ale był tak pijany, że zamiast prawą – to lewą stroną jechał. Strażnicy zajechali mu drogę, wyrzucili klucze do rowu i na wypadek, aby nic więcej się nie stało, wyrwali stacyjkę z kablami, wyjęli akumulator, odkręcili dwa koła i wykręcili dwie żarówki: jedną z tyłu i jedną z przodu. Na koniec zakleili gazetami przednią szybę samochodu. Wszystko po to, aby pijany nie uciekł z miejsca zatrzymania. Miał 3 promile i pewnie by nie uciekł, ale lepiej być ostrożnym. Za wszystko dostali nagrodę od komendanta policji. No i fajnie.

oprac. Karol Ziębicki

I na koniec z naszej kroniki jeszcze nie kryminalnej, ale już prawie. Napisała do nas radna Kiepurowa. Prywatnie żona pana starosty Kiepury. Nie prywatnie w sumie też jest jego żoną, więc nie rozumiemy, dlaczego się podpisała prywatnie. Nieważne. Napisała nam, że mąż ma już dosyć i jak przestaniemy pisać o nim, to on się odwdzięczy. Zadzwoniliśmy do starościny zapytać, jak się ma zamiar odwdzięczyć starosta, ale rzuciła nam tylko krótko, że ona to pisała prywatnie, a my dzwonimy do niej służbowo i na pewno ją na minę chcemy jakąś wsadzić. Napisaliśmy oficjalne zapytanie, pod którym kolega redaktor Jędrysiak się podpisał, ale z domu się podpisał, więc prywatnie, to może teraz nam odpiszą.
Pani Danusia… radna Koalicji Samorządowej… no tak. Radna walczy każdego dnia z radnym Soluchem o przywództwo na Kopcu. Do tej pory Kopiec należał do radnego, ale radna tez chce mieć swój kopiec. Doszło ostatnio do awantury nawet w tej sprawie. Aby sytuację kolegów po linii partyjnej załagodzić, burmistrz Zakrzewski pani Danusi dał kopiec zimowo- świąteczny w Kłobucku, a radnemu Januszowi dał klucze do Kamyka.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

sat

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka5 grudnia 2018
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka28 listopada 2018
satyra_polityczna

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 listopada 2018
c

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka19 czerwca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka5 czerwca 2018
SATYRA-WPIS

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka22 maja 2018