Powiat, II, III i IV liga

IV-ligowy debiut Krzysztofa Pasieki

W pankowskiej drużynie IV-ligowy debiut zaliczył 17-letni Krzysztof Pasieka.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. IV-ligowy beniaminek z Panek piłkarski majowy maraton, składający się z siedmiu ligowych spotkań, rozpoczął od dwóch porażek. Podopieczni Michała Skowrona najpierw w środę 10 maja 2:3 (2:1) ulegli IIIligowemu spadkowiczowi Szombierkom Bytom, a w niedzielnych derbach regionu częstochowskiego 2:6 (0:4) przegrali z Rakowem II Częstochowa

Stanisław Wrzesiński

Piłkarze Klubu Sportowego z Panek spotkanie z potomkami mistrzów Polski z 1980 roku, czyli Szombierkami Bytom, rozpoczęli znakomicie. Po celnych strzałach Kamila Ciapy w 3. minucie i Tomasza Pasieki z rzutu karnego (10. bramka w sezonie) w 35. minucie prowadzili 2:0. W ostatniej akcji pierwszej połowy, tj. rzucie wolnym wykonywanym z ok. 35 metrów, kontaktową bramkę dla gości uzyskał Robert Smoliński. W drugiej połowie inicjatywę przejęła drużyna z Bytomia, czego efektem najpierw była wyrównująca bramka najlepszego strzelca grupy pierwszej (obecnie 22 gole) Jacka Jarnota w 68. minucie oraz zwycięska bramka Grzegorza Krupy w 88. minucie, który głową skierował piłkę do własnej bramki po dalekim wyrzucie Jakuba Stefaniaka z autu. W pankowskiej drużynie IV-ligowy debiut zaliczył 17-letni Krzysztof Pasieka.
W niedzielnych derbach z rezerwami II-ligowego częstochowskiego Rakowa hat-trickami popisali się mieszkający w Zawadach k. Popowa 19-letni Kamil Wojtyra oraz, klasycznym (15, 30 i 34 minuta), Łukasz Siedlik, posiadający dwa wcześniejsze ekstraklasowe występy w Ruchu Chorzów. W 67. minucie pierwszego gola dla Panek w oficjalnym IV-ligowym meczu uzyskał 20-letni Ukrainiec Dmytrii Tanchyk, a rozmiary porażki dwadzieścia minut później zmniejszył z rzutu karnego (faul na wprowadzonym w drugiej połowie Pawle Wręczyckim) Arkadiusz Hyra.

Pozostałe rozgrywki
W niepokonanej na wiosnę Polonii Poraj (w tym osiem remisów) doszło do trenerskiej zmiany. Marka Mandlę zastąpił jego asystent Grzegorz Lelonek, który poprowadzi drużynę do końca tegorocznego sezonu. W grupie drugiej na prowadzeniu, pomimo porażki 1:2 z LKS-em Czaniec, znajduje się Decor Bełk, który posiada 5-punktową przewagę nad GKS Radziechowy-Wieprz (zaległy mecz z Wilkami Wilcza). II-ligowy wicelider, Raków Częstochowa, (z grającym od 84. minuty Łukaszem Kmieciem w składzie) bezbramkowo zremisował z Kotwicą Kołobrzeg. Do I-ligowego awansu podopiecznym Marka Papszuna brakuje zaledwie jednego punktu, którego będą szukać w czterech najbliższych meczach. Awans do I ligi wywalczyła już prowadząca w tabeli opolska Odra.
Zajmujący dziesiąte miejsce w tabeli Gryf Wejherowo (z wychowankiem Liswarty Krzepice, Przemysławem Mońką w składzie) 1:1 z remisował z ROW-em 1964 Rybnik. Również po bezbramkowym remisie ze Ślęzą Wrocław na ósme miejsce w II lidze (grupa III) spadła częstochowska Skra. Po wygranej 2:1 z Huraganem Morąg na czwarte miejsce w III-ligowej tabeli grupy I awansował Świt Nowy Dwór Mazowiecki (z mieszkającym w Kłobucku Krzysztofem Naporą w składzie).

IV Liga Śląska, grupa I

Pozostałe wyniki (XXVIII kolejka): Polonia Poraj-Piast II Gliwice 3:3, Warta Zawiercie-Raków II Częstochowa 1:0, RKS Grodziec -MKS Myszków 1:0, Ruch II Chorzów- Sport Tyski II 2:3, Górnik Piaski-Ruch Radzionków 0:0, Przemsza Siewierz-Gwarek Tarnowskie Góry 2:1, GKS II Katowice-Sarmacja Będzin 1:2, Slavia Ruda Śląska-Nadwiślan Góra 3:0 (vo);

(XXIX kolejka): MKS Myszków-Sport Tyski II 3:0, GKS II Katowice-Ruch II Chorzów 2:1, Sarmacja Będzin- Przemsza Siewierz 0:1, Gwarek Tarnowskie Góry-Górnik Piaski 2:0, Ruch Radzionków-Warta Zawiercie 1:0, Szombierki Bytom-Slavia Ruda Śląska 3:0, Piast II Gliwice -RKS Grodziec 4:4, Nadwiślan Góra- Polonia Poraj 0:3 (vo).