Ukraińska dominacja w Biegu Zajączkowskim – Gazeta Kłobucka
Zajączki Długie

Ukraińska dominacja w Biegu Zajączkowskim

Na siódmym miejscu w XII Ogólnopolskim Biegu Zajączkowskim im. Świętego Floriana w Zajączkach Drugich finiszował powracający po kontuzji Jarosław Grabowski (Lutrowskie/KB Florian).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Ukraińska dominacja w Biegu Zajączkowskim

BIEGANIE. Podobnie jak w roku ubiegłym, biegacze zza wschodniej granicy zdominowali Xii ogólnopolski bieg Zajączkowski im. Świętego Floriana w Zajączkach Drugich (gmina Krzepice), którego głównymi organizatorami byli miejscowa ochotnicza Straż pożarna i Klub biegacza „Florian”, a instytucjami wspierającymi urząd Miejski w Krzepicach i Starostwo powiatowe w Kłobucku

Stanisław Wrzesiński

W biegu głównym na dystansie 10 km w stawce 131 uczestników triumfował Ukrainiec Paweł Olijnyk (Chernigow/ 31,10), który o prawie minutę wyprzedził rodaka, a zarazem ubiegłorocznego zwycięzcę Pavlo Veretskyiego (Donieck/32,09) i Łukasza Grajcara (Konopiska/32,18).
W czołowej dziesiąte uplasowało się czterech reprezentantów miejscowego Klubu Biegacza „Florian”. Na najlepszym, piątym miejscu linię mety minął Mateusz Pawełczak (33,22). Siódmy był powracający na biegowe trasy po kontuzji Jarosław Grabowski, ósmy Tomasz Juszczak, a dziewiąty Bartłomiej Mistygacz. Wśród kobiet ubiegłoroczny sukces powtórzyła Ukrainka Valentyna Kiliarska (Nikołajev/35,50). Na drugim miejscu finiszowała kolejna biegaczka z Ukrainy, Swietlana Olijnyk (Winnica/37,24), a trzecia była Mariola Sojda (CKS Budowlani Częstochowa/38,43). Spośród biegaczek naszego powiatu na najlepszym, siódmym miejscu przybiegła Barbara Noga (Wilkowiecko/KB Florian/44,02).
W marszu nordic walking na dystansie 4,7 km najlepsi okazali się Danuta Pala-Skrzypczyk (Złoty Potok/31,27) oraz utytułowany Grzegorz Dors (Janów/27,12), który o 17 sekund pobił rekord trasy. Wśród mężczyzn na czwartym miejscu przymaszerował Jarosław Grzyb (Danków/34,35), a piąty był Stanisław Filak (Zajączki Pierwsze/ 35,13).
Wśród kobiet prawie równocześnie linię mety na siódmym i ósmym miejscu przekroczyły Agnieszka Bradza (Wręczyca Wielka) i Marianna Dądela (Krzepice).
W ramach ogólnopolskiej imprezy biegowej odbyło się również dziesięć biegów dzieci i młodzieży na dystansach od 50 do 1600 metrów, w których triumfowali: przedszkolaki: Weronika Mermer (Częstochowa) i Rafał Osuch (Zajączki Drugie); kl. I-II: Julia Zyna (Krzepice) i Łukasz Lempa (Główczyce); kl. III -IV: Łucja Matuszczyk (Piotrków Trybunalski) i Szymon Krótki (Lubliniec); kl. V-VI: Justyna Treścińska (Bystrzanowice) i Wiktor Pękała (Sieraków Śląski); gimnazjum: Zuzanna Gancarek (Kłobuck) i Łukasz Dors (Janów).

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Velesovitch

    28 maja 2017 at 11:59

    A skąd się tylu banderowców w ogóle wzięło w naszej okolicy, i jakim prawem uczestniczą w naszych lokalnych tradycjach jakby byli obywatelami Polski i krzepiczanami z dziada pradziada?! Paszli wont do siebie, kolejne pomniki pederasty i nazistowskiego podnóżka Bandery stawiać i ze swastykami w urodziny Hitlera paradować! Chujoram w srało i sława Urynie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zajączki Długie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zajączki Długie

bieg

Zagraniczni biegacze najlepsi w Biegu Zajączkowskim

Stanisław Wrzesiński11 maja 2018
3

Zdrowa zabawa na Pikniku Rodzinnym

Redakcja22 czerwca 2016