KOLEJNA KLASA AKADEMICKA SGH W LO KRZEPICE – Gazeta Kłobucka
Krzepice

KOLEJNA KLASA AKADEMICKA SGH W LO KRZEPICE

W następnym roku szkolnym do grona klas akademickich, dołączy kolejna klasa o profilu politechniczno - ekonomicznym.
ARCHIWUM.
KOLEJNA KLASA AKADEMICKA SGH W LO KRZEPICE

To już trzeci projekt ,,Klasa akademicka SGH”, który uzyskał akceptację.

W następnym roku szkolnym do grona klas akademickich, dołączy kolejna klasa o profilu politechniczno – ekonomicznym, która również zostanie objęta patronatem przez uczelnię w całym cyklu nauczania.

25 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach w ramach realizowanego projektu „Klasa akademicka SGH” zaproszeni przez patronacką uczelnię, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, po raz kolejny gościli w murach uczelni. Młodzież uczestniczyła w warsztatach, wykładach i spotkaniach prowadzonych przez wykładowców, studentów reprezentujących koła naukowe biznesu, finansów i rachunkowości. Ciekawe dynamiczne zajęcia angażowały młodzież do aktywnej pracy. Warsztaty z biznesu prowadzone z wykorzystaniem aplikacji internetowej połączone z quizem przybliżyły funkcjonowanie firm startup. Trafiły one w oczekiwania naszych uczniów, co podkreślali w późniejszych opiniach. Kolejne zajęcia zaangażowały uczniów do prezentowania swoich pomysłów, dotyczących sloganów reklamowych i procesów wprowadzania reklamy. Spotkanie odbyło się w przeddzień święta SGH, co dało możliwość spotkania się w przerwach między zajęciami z przedstawicielami kół naukowych, działających na uczelni i zapoznania się z ich działalnością. Uczniowie mieli też okazje do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami rekrutacji i możliwościami studiowania na uczelni. Po zakończeniu zajęć młodzież udała się z przewodnikiem do budynku biblioteki, zapoznając się z jej historią i atmosferą pracy naukowej.
Dopełnieniem wyjazdu do stolicy był spacer po starówce oraz zwiedzanie wystawy „Utracone Perły Architektury” w Parku Miniatur woj. Mazowieckiego, gdzie w ciągu godziny uczniowie poznali dziesięć historycznych obiektów wykonanych w skali 1:25.

Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z pracowitego dnia zrealizowanego w najlepszej ekonomicznej uczelni w Polsce.

Kolejne zajęcia w ramach projektu będą realizowane w roku szkolnym 2017/2018 z udziałem już trzech klas akademickich LO w Krzepicach.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

koc

Dziś znów plenerowe kino

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2020
kino

Tym razem komediodramat

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
smieci

Pomoc w pozbyciu się odpadów rolniczych

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
krzepice

Będą w końcu mieli latarnie

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
koc

Kino pod gwiazdami

Jarosław Jędrysiak24 lipca 2020
kasa

Majątki radnych z Krzepic

Jarosław Jędrysiak22 lipca 2020