Błaszczykowski pomoże dzieciom z pasją – Gazeta Kłobucka
Sport

Błaszczykowski pomoże dzieciom z pasją

Jakub Błaszczykowski wspólnie ze znajomymi ze swojej fundacji „Ludzki Gest” zorganizował konkurs „Kuba i Przyjaciele”, w którym chce znaleźć prawdziwą „perełkę”, niekoniecznie sportową.
Błaszczykowski pomoże dzieciom z pasją

Jakub Błaszczykowski, wspólnie ze znajomymi ze swojej fundacji „Ludzki Gest”, zorganizował konkurs „Kuba i Przyjaciele”, w którym chce znaleźć prawdziwą „perełkę”, niekoniecznie sportową, i pomóc finansowo dzieciom, które mają pasje i nie mogą ich zrealizować właśnie ze względu na brak pieniędzy.
Do końca maja można było nadsyłać zgłoszenia (wszelkie informacje zamieszczono na stronie kubaiprzyjaciele.pl). Uczestnicy musieli mieć mieć od 16 do 19 lat i nagrać 90-sekundowy film prezentujący swoją pasję. Na kandydatów w różnych etapach będą głosować internauci oraz przyjaciele Błaszczykowskiego: aktor Paweł Małaszyński, dziennikarka i prezes fundacji Małgorzata Domagalik, piosenkarz Liber, grafik Andrzej Pągowski i Łukasz Piszczek. Decydujący głos w wyborze największego talentu będzie miał jednak Kuba. Zwycięzca dostanie 50 tysięcy złotych.
Konkurs jest tylko jednym z projektów, który prowadzi Błaszczykowski. Trzy lata temu zawodnik podbił serca kibiców, gdy okazało się, że przekazał ćwierć miliona złotych na leczenie chorego na raka 12-letniego Dominika. Zawodnik nie chciał rozgłosu, ale uradowana matka chłopaka nie wytrzymała i podziękowała mu na Facebooku. Wiadomość szybko się rozeszła. (oprac. mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sport

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Sport

osuchowski

Osuchowski trenerem Znicza

Ewa Chojnacka1 kwietnia 2019
nordic

W Słowiku Poczesna zakończył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Ewa Chojnacka25 października 2018
gfd

7 URODZINY KLUBU SPORTOWEGO WOJOWNIK

Ewa Chojnacka27 września 2018
hgd

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Ewa Chojnacka22 września 2018
it

KS Wojownik drugi na Ogólnopolskim turnieju

Ewa Chojnacka30 marca 2018
13

Dominika zdobyła brąz!

Redakcja6 listopada 2016