Powiat, B klasa

Przegrana Maratonu z poważnymi konsekwencjami

W XV kolejce Maraton Waleńczów 2:5 (0:2) uległ Ajaksowi Częstochowa, znacznie ograniczając swoje szanse na A-klasowy awans. W kierunku bramki Ajaksu uderza głową Marcin Kacprzak (Maraton).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Maraton Waleńczów przegrywając nadspodziewanie wysoko – 2:5 (0:2) w XV kolejce z Ajaksem Częstochowa – znacznie ograniczył swoje szanse na A-klasowy awans. Ponadto konsekwencją porażki był spadek Maratonu z pozycji wicelidera (A-klasowym awansem premiowane są dwa zespoły) na trzecie miejsce w B klasowej tabeli grupy pierwszej

Dla Maratonu dwie bramki (w 49. oraz wyrównującą w 56. minucie na 2:2) zdobył Marcin Kacprzak. Spisująca się znacznie poniżej oczekiwać działaczy i kibiców Pogoń II Kamyk uległa na wyjeździe sąsiadującemu w tabeli Płomieniowi Lgota Mała 1:4 (0:1). Honorowego gola dla podopiecznych Wojciecha Kozaka uzyskał w 87. minucie Damian Ciastek.
W wyrównanej grupie drugiej prowadzą Alkas Aleksandria i KS Złoty Potok. Jeden punkt mniej ma Lelovia Lelów, a trzy czwarta w tabeli Unia Masłońskie. Wydział Gier Podokręgu Częstochowa podjął decyzję, że zaległe spotkania XI kolejki z 29/30 kwietnia obydwu B klasowych grup zostaną rozegrane dopiero w niedzielę 25 czerwca (godz. 17.00).
W B klasie lublinieckiej zajmujący ósmą pozycję Płomień Borowe 2:2 (bramki: Przemyslaw Pach i Dawid Szewczyk) zremisował z ostatnim w tabeli Żwirexem Hadra. Prowadzący w tabeli Orzeł Pawonków 4:1 pokonał wicelidera, Dragona Rusinowice. W najbliższej, XX kolejce (04.06., 17.00) Płomień zmierzy się na wyjeździe z posiadającymi również 14 punktów Zielonymi Zborowskie. (Sas)

Podokręg Częstochowa
B klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (XIV kolejka): Biała Gwiazda Krasice-Maraton Walenczów 0:2, Metal Rzeki Wielkie-Pogoń II Kamyk 5:1, Iskra Mokrzesz-Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 0:1, Ajaks Częstochowa- Warta II Mstów 3:0, Polonia-Unia Widzów-Płomień Lgota Mała 3:5;
(XV kolejka): Dąbrowianka Dąbrowa Zielona-Biała Gwiazda Krasice 7:1, Iskra Mokrzesz-Metal Rzeki Wielkie 1:1, Warta II Mstów-Polonia- Unia Widzów 1:6.