Z szansami na gastroenterologię – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, powiat

Z szansami na gastroenterologię

– Zmiana w statucie dotyczy utworzenia oddziału dziennego gastroenterologicznego, który będzie się mieścił w szpitalu w Kłobucku – tłumaczyła kierująca ZOZ-em Joanna Maruszczyk.
ARCHIWUM.
Z szansami na gastroenterologię

ZDROWIE. Zapowiada się możliwość pozyskania środków na ważny oddział szpitalny. Specjalnie z tego powodu na niedawnej sesji rady powiatu modyfikowano statut ZOZ w Kłobucku

– Zmiana w statucie dotyczy utworzenia oddziału dziennego gastroenterologicznego, który będzie się mieścił w szpitalu w Kłobucku – tłumaczyła kierująca ZOZ-em Joanna Maruszczyk.

Placówki szpitalne ZOZ-u znalazły się w nowej sieci szpitali, a dodatkowo część dofinansowania mogą pozyskiwać także drogą konkursową. Żeby w ogóle starać się o środki na oddział gastroenterologiczny, trzeba formalnie takową jednostkę posiadać.

– Stwierdziliśmy, że mamy potencjał i możliwości, by startować w konkursie. Wszystko jest jeszcze w trakcie planowania, ale prawdopodobnie takie konkursy będą uruchomione w końcu czerwca – dodała szefowa ZOZ-u.

Na oddziale gastroenterologicznym byłyby wykonywane badania takie jak gastroskopia i kolonoskopia. Oddział dzienny oznacza, że pacjenci przechodziliby zabiegi i byli wypisywani w ciągu jednego dnia.

– Uchwałę wprowadzamy w szybkim tempie, natomiast wiemy, że pani dyrektor prowadziła już rozmowy w NFZ-cie i są szanse, aby taki oddział utworzyć – uzupełnia wicestarosta Maciej Biernacki.

Skądinąd wiadomo, że ZOZ od dłuższego czasu dysponuje sprzętem i wykwalifikowaną kadrą specjalistów od badań gastroenterologicznych. Ujęcie tych usług medycznych w ramy nowego oddziału zwiększyłoby ich dostępność. A warto dodać, że dostępność świadczeń tego rodzaju na NFZ w całym regionie pozostawia na tę chwilę wiele do życzenia. Kolejka na oddział na przykład przy Bialskiej w Częstochowie wymaga odczekania blisko 90 dni, a do tamtejszej poradni prawie 230. Do poradni przy Mirowskiej to blisko 80 dni. Jest więc tu co poprawiać w zakresie dostępności usług medycznych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, powiat

sfgd

Harcerska gra miejska „Po Niepodległą”

Jarosław Jędrysiak16 grudnia 2018
nb

Wartościowi sparingpartnerzy Znicza i Panek

Stanisław Wrzesiński20 lipca 2018
pog (1)

Pogotowie bez lekarzy?

Jarosław Jędrysiak14 maja 2018
z

Pomóżmy Dawidowi

Ewa Chojnacka6 listopada 2017
har

Harcerstwo mamy już od stu lat

Jarosław Jędrysiak9 października 2017
pociag

Popędzą pociągi. Będą i pasażerskie?

Jarosław Jędrysiak11 września 2017