Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki – Gazeta Kłobucka
Kraj

Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki

Nowe umundurowanie ma być wprowadzane sukcesywnie do końca 2021 roku.
MSWiA
Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki

Resort Mariusza Błaszczaka szykuje zmiany w umundurowaniu ćwiczebnym policjantów. Chodzi o funkcjonariuszy z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych

O zmianach mowa w projekcie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czarny kolor, obowiązujący w umundurowaniu policjantów z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych od 1997 roku, zastąpiony ma być granatowym. Wspomniani funkcjonariusze będą także musieli nosić furażerki, czyli nakrycia głowy bez daszków, stosowane m.in. w wojsku.

– Na przestrzeni tych lat znacząco zmienił się chociażby rodzaj tkanin, które obecnie gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania. Wprowadzane zmiany wynikają zatem z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów – informuje MSWiA. – Związane są także z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy. Wszystko będzie wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału – podkreśla.
Wymiana będzie się odbywać sukcesywnie do końca 2021 roku. Za cztery lata ma już obowiązywać tylko nowe, wprowadzane właśnie umundurowanie. Projekt rozporządzenia wprowadza jednak także inne rozwiązania z nim związane.

– Zgodnie z nowymi przepisami policjanci, którzy są w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach – podaje resort, którym kieruje Mariusz Błaszczak. – W niektórych przypadkach możliwe będzie łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. Wszystkie zmiany mają ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych i poprawić ich wizerunek – argumentuje. (oprac. PW)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kraj

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kraj

tvp

Sondaż IBRIS dla Onetu. Polacy ocenili rzetelność programów telewizyjnych

Ewa Chojnacka19 czerwca 2020
matura20

Matura 2020. Matematyka poziom podstawowy. Arkusz CKE i odpowiedzi

Ewa Chojnacka9 czerwca 2020
lot

LOT chce obniżyć wymiar etatu dla pracowników personelu latającego i pokładowego o 50 procent

Ewa Chojnacka24 maja 2020
broniarz

Sławomir Broniarz: Dostajemy dramatyczne wiadomości

Ewa Chojnacka23 maja 2020
kombinezony

Wirus zaatakował najmocniej na śląsku!

Ewa Chojnacka12 maja 2020
piontkowski

Ministerstwo podaje terminy egzaminów

Adam Świerczyński24 kwietnia 2020