Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki – Gazeta Kłobucka
Kraj

Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki

Nowe umundurowanie ma być wprowadzane sukcesywnie do końca 2021 roku.
MSWiA
Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki

Resort Mariusza Błaszczaka szykuje zmiany w umundurowaniu ćwiczebnym policjantów. Chodzi o funkcjonariuszy z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych

O zmianach mowa w projekcie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czarny kolor, obowiązujący w umundurowaniu policjantów z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych od 1997 roku, zastąpiony ma być granatowym. Wspomniani funkcjonariusze będą także musieli nosić furażerki, czyli nakrycia głowy bez daszków, stosowane m.in. w wojsku.

– Na przestrzeni tych lat znacząco zmienił się chociażby rodzaj tkanin, które obecnie gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania. Wprowadzane zmiany wynikają zatem z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów – informuje MSWiA. – Związane są także z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy. Wszystko będzie wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału – podkreśla.
Wymiana będzie się odbywać sukcesywnie do końca 2021 roku. Za cztery lata ma już obowiązywać tylko nowe, wprowadzane właśnie umundurowanie. Projekt rozporządzenia wprowadza jednak także inne rozwiązania z nim związane.

– Zgodnie z nowymi przepisami policjanci, którzy są w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach – podaje resort, którym kieruje Mariusz Błaszczak. – W niektórych przypadkach możliwe będzie łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. Wszystkie zmiany mają ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych i poprawić ich wizerunek – argumentuje. (oprac. PW)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kraj

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kraj

Tata z kolegami zgwałcił syna

Tata z kolegami gwałcił syna

Jarosław Jędrysiak4 września 2019
trry

Będą zmiany w zakazie handlu

Jarosław Jędrysiak24 listopada 2018
4343

W poniedziałek mamy wolne

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2018
sda

Od 13 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości

Piotr Wiewióra26 lipca 2017
paliwo

Zapłacimy 25 gr więcej za litr paliwa?

Piotr Wiewióra12 lipca 2017
market

Sposób na czynne sklepy w niedzielę?

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2017