Zajączki Drugie

Trzy medale Antoniego Dądeli

Podczas XXVII Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce Antoni Dądela (KB Florian Zajączki Drugie) wywalczył w kat. wiekowej M65 złoty medal w biegu na 800 metrów.
ARCHIWUM MARIANNY DĄDELA

LEKKOATLETYKA. Antoni Dądela (KB Florian Zajączki Drugie) powrócił z trzema medalami z odbywających się w Krakowie dwudniowych XXVII Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkoatletyce

Mieszkający w Krzepicach Antoni Dądela podczas mistrzowskiej lekkoatletycznej imprezy wywalczył w kategorii M65 złoty medal w biegu na 800 metrów, srebrny w biegu na 400 metrów oraz brązowy w biegu na 1500 metrów.

– Startowałem z nie do końca wyleczoną kontuzją naciągniętego mięśnia dwugłowego uda. Niemniej ze startu jestem zadowolony, ponieważ poprawiłem ubiegłoroczny wynik, gdzie wywalczyłem złoto na 400 metrów i srebro na 800 metrów – informuje Dądela.

W sobotę 1 lipca w przedpołudniowych eliminacjach 65-letni Antoni Dądela najpierw (z wynikiem 29,76) zajął pierwsze miejsce w swoim przebiegu (3. rezultat eliminacji), a następnie (z czasem 1:09,13) wywalczył drugie miejsce w eliminacjach biegu na 400 metrów (1. miejsce w jednym z przedbiegów).

– W popołudniowym finale na 400 metrów z czasem 1:07,25 wywalczyłem srebrny medal, przegrywając z uczestnikiem IO w Moskwie (1980 r.), 66-letnim Ryszardem Szparakiem (Olsztyn/ 1:01,73). Na trzecim miejscu uplasował się Janusz Popławski (Radom/1:10,96) – przypomina biegacz z Krzepic.

Chwilę potem, w stawce sześciu zawodników, Antoni Dądela przebiegł na medalowym trzecim miejscu w biegu na 1500 metrów (6:10,17). Zwyciężył utytułowany Tadeusz Dziekoński (Białystok/5:33,99) przed Marianem Leśniakiem (Kraków/ 5:52,78).

W niedzielę 2 lipca Dądela do dwóch wcześniejszych medali dołożył trzeci, z najcenniejszego czyli złotego kruszcu, przybiegając na pierwszym miejscu w rywalizacji na dystansie 800 metrów. Z czasem 2:49,55 wyprzedził Mariana Leśniaka (Kraków/2:51,95) oraz trzeciego na mecie Ryszarda Siwka z Lublina (2:56,63).

W biegach na 5000 metrów (16:01, 49) i 10000 metrów (34:24,77) odpowiednio pierwsze oraz drugie miejsce w najmłodszej kat. wiekowej M35 zdobył dobrze znany z tras biegowych naszego powiatu Zbigniew Kalinowski (JKLA Jawor). (Sas)