Od 13 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości – Gazeta Kłobucka
Kraj

Od 13 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości

Andrzej Witkowski na zdjęciu sprzed trzech lat.
policja.pl
Od 13 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości

Policja w całym kraju szuka Andrzeja Witkowskiego, który mimo kilkunastu listów gończych wydanych przez sądy i prokuratury, pozostaje nieuchwytny. – Jest też podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła zwrot podatku VAT w kwocie ponad 4 milionów złotych na szkodę Skarbu Państwa – informuje policja

54-letni obecnie mężczyzna, która ostatnio przedstawiał się jako Andrzej Kowalski (może podawać też inne fałszywe dane), skutecznie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości już od 13 lat. Sprawami przestępstw, których się dopuścił, zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

– Ma na sumieniu m.in. szereg oszustw, zwłaszcza gospodarczych, popełnianych na szkodę osób prywatnych i firm. Jest też podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła zwrot podatku VAT w kwocie ponad 4 milionów złotych na szkodę Skarbu Państwa – podaje policja.

Dysponuje wizerunkiem poszukiwanego sprzed trzech lat, kiedy miał on m.in. tęgą budowę ciała i szpakowate włosy. Nosił wówczas okulary. Jeśli chodzi o znaki szczególne, to mężczyzna ma na kolanie bliznę pooperacyjną. Mierzy ok. 170 – 175 cm wzrostu. Witkowski może podawać się za biznesmena.

– Jest poszukiwany na podstawie kilkunastu listów gończych wydanych przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju. Wszelkie informacje o poszukiwanym prosimy kierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel.17 858 2310 lub do każdej jednostki Policji pod numerem 997 – informuje policja. (oprac. PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kraj

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kraj

Tata z kolegami zgwałcił syna

Tata z kolegami gwałcił syna

Jarosław Jędrysiak4 września 2019
trry

Będą zmiany w zakazie handlu

Jarosław Jędrysiak24 listopada 2018
4343

W poniedziałek mamy wolne

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2018
paliwo

Zapłacimy 25 gr więcej za litr paliwa?

Piotr Wiewióra12 lipca 2017
market

Sposób na czynne sklepy w niedzielę?

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2017
nowe

Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki

Piotr Wiewióra28 czerwca 2017