Bliżej decyzji w sprawie kurnika – Gazeta Kłobucka
Wilkowiecko, Opatów

Bliżej decyzji w sprawie kurnika

Obwieszczenie wydane przez wójta Bogdana Sośniaka informuje o 21-dniowym terminie na możliwe zapoznanie się z aktami zgromadzonymi w gminie w sprawie uwarunkowań środowiskowych funkcjonowania planowanego kurnika w Wilkowiecku.
ARCHIWUM
Bliżej decyzji w sprawie kurnika

GOSPODARKA. Akta dotyczące uwarunkowań środowiskowych dla budowy obiektów do chowu brojlerów kurzych w Wilkowiecku są dostępne do wglądu dla stron postępowania w opatowskim urzędzie gminy. Decyzję w sprawie podejmie następnie wójt gminy

Obwieszczenie wydane przez wójta Bogdana Sośniaka w piątek 28 lipca informuje o 21-dniowym terminie na możliwe zapoznanie się z aktami zgromadzonymi w gminie w sprawie uwarunkowań środowiskowych funkcjonowania planowanego kurnika w Wilkowiecku. A także o tym, że zebrane zostały już dowody i materiały przed wydaniem decyzji w tej sprawie przez wójta. Na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego osoby, którym przysługuje status strony, mają prawo do uczestniczenia także w tym stadium postępowania, w tym do wypowiadania się co do dowodów i materiałów zebranych w toku postępowania. Mogą również wnosić sprzeciwy i zgłaszać żądania. O ile zgłoszą je we wspomnianym 21-dniowym terminie.

Wcześniej, jak pisaliśmy, wójt przewidywał termin podjęcia decyzji na przełom lipca i sierpnia. W międzyczasie jednak do 25 lipca przedłużone zostało składanie przez zainteresowanych uwag i wniosków do uzupełnionego przez inwestora raportu oddziaływania na środowisko, co wypłynęło na przesunięcie się także terminu wydania samej decyzji na sierpień.

Dodajmy, że w charakterze jednej ze stron postępowania dopuszczona została w czerwcu organizacja ekologiczna Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Semper Veritas” z Krzepic. Organizacja ta najbardziej znana jest w powiecie z batalii toczonej w sprawie tuczarni w Krzepicach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wilkowiecko, Opatów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wilkowiecko, Opatów

vbb

Inwestor walczy o sprawę kurników

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2018
kury

Wielka kurza ferma w naszym powiecie?

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2017