Powiat, A klasa

Naprzód wygrywa z Gromem

W powiatowych derbach Junior Szarlejka 2:1 (0:0) pokonał Liswartę Krzepice. Zwycięską bramkę dla Juniora zdobył doświadczony 47-letni Artur Lampa (z prawej), który w ostatnim kwadransie toczył piłkarskie pojedynki z 50-letnim Tomaszem Wojtalem (Liswarta).
Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. W gminnych derbach Naprzód Ostrowy 4:2 (pokonał spadkowicza z częstochowskiej okręgówki, Grom Miedźno. Na czele A-klasowej tabeli grupy pierwszej znajdują się z kompletem 9 punktów drużyny Znicza Kłobuck i Błękitnych Libidza. W A klasie lublinieckiej komplet 12 punktów posiada również Huragan Jezioro

Do niedzielnego derbowego pojedynku lokalni rywale przystępowali z zerowym dorobkiem punktowym. Prowadzenie już w 42. Sekundzie, po indywidualnej akcji, uzyskał Michał Gierich. Wyrównał sześć minut później Dawid Mielczarek uderzeniem głową. Drugą bramkę dla gości zdobył w 22. minucie Zbigniew Bochenek, posyłając piłkę lobem nad bramkarzem Karolem Szymonikiem. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Szymon Idzikowski. Na 3:2 w 68. minucie podwyższył Łukasz Krawczyk z rzutu wolnego zza pola karnego, a zwycięskiego gola w 81. minucie, po dwójkowej akcji z Jerzym Chłodem, strzelił Szymon Idzikowski, przypieczętowując jednocześnie pierwszą ligową wygraną Naprzodu w tegorocznym sezonie.

Pozostałe rozgrywki
Poniżej oczekiwań spisuje się również drugi spadkowicz z okręgówki, Liswarta Popów, która tym razem 0:4 (0:1) uległa na wyjeździe w powiatowych derbach Okszy Łobodno, dla której aż cztery bramki strzelił Rafał Kudroń. Liswarta Krzepice, osłabiona brakiem m.in. głównego reżysera gry Mateusza Spaczyńskiego oraz najlepszego strzelca Grzegorza Nogi, w derbowym pojedynku 1:2 (0:1) przegrała na wyjeździe z Juniorem Szarlejka. Niemniej kibice w Szarlejce obejrzeli trzy piękne bramki. Najpierw w 52. minucie znakomicie pod porzeczkę zza pola karnego uderzył Piotr Jabłoński. Siedem minut później z ponad 30 metrów znakomicie przymierzył Rafał Kasprzak, a w 65. minucie uderzeniem z tzw. półwoleja z narożnika pola karnego efektownym golem popisał się 47-letni Artur Lampa. W końcówce spotkania na co dzień masażysta I-ligowego częstochowskiego Rakowa toczył piłkarskie pojedynki z trzy lata starszym Tomaszem Wojtalem (Liswarta). Wśród gości zagrali pozyskani przed sezonem z Gwarka Zabrze 19-letni wychowankowie klubu: bramkarz Wojciech Pietrzak i pomocnik Jakub Mikołajczyk oraz powracający z Płomienia Przystajń pomocnik Miłosz Szczepański i grający również na tej pozycji 17-letni Jakub Krakowiak z częstochowskiego Rakowa.
Trwa triumfalny A-klasowy piłkarski marsz Znicza Kłobuck, który w Blachowni 7:0 (3:0) zwyciężył miejscowego Orlika. Dla Znicza dwie bramki zdobył Kamil Wojtyra, a po jednej uzyskali Miłosz Bielecki, Tomasz Rados, Dawid Korczak, Łukasz Kmieć oraz grający wcześniej w B- i A-klasowym Orliku Przemysław Majczyna.
W najciekawszym pojedynku najbliższej, IV kolejki, prowadzący w tabeli Znicz Kłobuck zmierzy się z Płomieniem Czarny Las. W grupie drugiej nowym liderem, po wyjazdowej wygranej 4:2 (cztery gole Roberta Wosiewicza) z beniaminkiem KS-em Złoty Potok, został Sokół Olsztyn. Komplet dziewięciu punktów posiada również Kmicic Kruszyna (1:0 z LKS-em Kamienica Polska. W A klasie lublinieckiej po czterech kolejkach komplet 12 punktów zgromadziły cztery drużyny. Lideruje spadkowicz z częstochowskiej okręgówki, Unia Kalety (4:1 z Mechanikiem), przed kolejnym spadkowiczem Liswartą Lisów (4:2 z LKS -em Sieraków Śląski), Huraganem Jezioro oraz beniaminkiem Spartą II Lubliniec. Huragan w międzypowiatowych oraz międzygminnych derbach 6:1 (trzy bramki Jarosława Szymanka) wygrał z Błękitnymi Herby. Natomiast zajmujący ósme miejsce Płomień Przystajń 1:6 (honorowy gol Piotra Matyi) przegrał na wyjeździe z Promieniem Glinica. W najbliższej, V kolejce (09.09., 16.00) Huragan spotka się na wyjeździe ze spadkowiczem z okręgówki, LKS-em Sieraków Śląski, a Promień w Kochcicach z Mechanikiem.

A klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (III kolejka): Błękitni Libidza-Grom Cykarzew 4:1 (Mateusz Traczyk- 3, Mateusz Gałęziewski; Mariusz Gębski), Płomień Czarny Las-Sokół Wręczyca Wielka 4:1 (Łukasz Skrzypczyk-3, Rafał Stefański-Łukasz Toborek), Alkas Aleksandria-Maraton Walenczów 3:1 (Adrian Posmyk, Michał Chadaj, Janusz Bryła; Mateusz Sośniak).

IV kolejka (09.09., 11.00): Krzepice-Naprzód; (09.09., 17.00): Sokół-Oksza, Popów- Junior, Miedźno-Błękitni, Znicz-Płomień, Maraton-Cykarzew, Alkas-Orlik.