Z regionu

Złota Mila Częstochowy

W biegu głównym XVIII Międzynarodowej Złotej Mili Częstochowy 19. miejsce wywalczył Bartosz Luto (NGB Kłobuck, z prawej).
Stanisław Wrzesiński

BIEGANIE. Kilkuset zawodników i zawodniczek z Polski oraz Ukrainy, Białorusi, Niemiec, a nawet Maroka rywalizowało na trasie XXVIII Międzynarodowej Złotej Mili Częstochowy. Wśród uczestników nie zabrakło również biegaczy z naszego powiatu

Podczas biegowej imprezy, której start i meta były zlokalizowane na placu Biegańskiego, a uczestnicy rywalizowali na trasach wiodących III Aleją NMP, obyło się łącznie siedem biegów. Najpierw biegacze rywalizowali na dystansie 2 mil w biegu integracyjno- rekreacyjnym kobiet i mężczyzn (m.in. z udziałem uczestnika IO w Rio de Janeiro, wychowanka CKS Budowlani, chodziarza Jakuba Jelonka), następnie w rozgrywanych na dystansach 1/2 mili biegach dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz 1 mili (1609, 34 metra) biegach dziewcząt i chłopców gimnazjów, a także w biegu głównym kobiet i mężczyzn. W biegu głównym wśród kobiet po raz trzeci z rzędu triumfowała z czasem 5 minut i 43 sekund Ukrainka z Nikołajewa Valentyna Kiliarska przed kolejną biegaczką zza wschodniej granicy Yulią Diatlową oraz Magdaleną Krawczyk (Piast Gliwice). Na siódmym miejscu finiszowała znana z tras biegowych naszego powiatu Sylwia Ślęzak (CKS Budowlani Częstochowa).

Wśród mężczyzn po znakomitej sportowej walce na finiszu zwyciężył, również po raz trzeci w swoim szóstym starcie w Złotej Mili, Ukrainiec z Zaporoża Vitalij Marinicz (4,58), wyprzedzając mającego ten sam czas Pavlo Veretskiego (Donieck) oraz Witalija Wasylowicza- Kapitańca (Kamieniec Podolski), który linię mety minął sekundę później. Czwarty był najlepszy z Polaków – Sylwester Lepiarz (5,02), a na szóstym miejscu finiszował Abderrahim Elasri (Maroko/5,05). Spośród biegaczy z powiatu kłobuckiego na 16. miejscu linię mety minął Piotr Nowak (Łobodno/5,42), a na 19. miejscu przybiegł Bartosz Luto (NGB Kłobuck/6,02). W czołówce zameldował się również piłkarz KS-u Panki Krystian Piechel.

W biegu integracyjno-rekreacyjnym zwyciężyli Hanna Nowakowska i Niemiec Justin Strater. (Sas)