Malowali na krzepickim rynku – Gazeta Kłobucka
Krzepice, Dankowice

Malowali na krzepickim rynku

Dla podopiecznych WTZ Dankowice plener był ciekawą formą zajęć – nie bez waloru terapeutycznego.
WTZ DANKOWICE
Malowali na krzepickim rynku

Niedawno wprost na rynku w Krzepicach odbył się plener malarski, w którym wzięli udział podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Dankowic Drugich

Wydarzenie to WTZ z Dankowic mógł zorganizować dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozwoliły one na zakup niezbędnych dla pleneru malarskiego materiałów. W tym szczególnym przypadku nie tylko o sztukę czy zdolności plastyczne tutaj chodziło. Podopieczni WTZ-u spędzili czas na malowniczym rynku w Krzepicach przynajmniej jeszcze z jednego powodu.

– Malarstwo jest formą arteterapii, która jest niepowtarzalną okazją dla osób niepełnosprawnych, aby wyrazić swoje uczucia, emocje i stosunek do otaczającego ich świata. Pobudza zmysły, rozwija wyobraźnię i wspomaga rozwój emocjonalny oraz koordynację wzrokowo-ruchową – wyjaśnia kierująca dankowicką placówką Sylwia Banasik.

Pomysł zorganizowania pleneru okazał się trafiony – jego uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i nieskrywaną radością tworzyli swoje dzieła. Co więcej, całe wydarzenie zostało też dostrzeżone przez innych.

– Nasz plener wzbudził zainteresowanie krzepiczan – dodaje Banasik. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice, Dankowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice, Dankowice

ograni

„Zostaliśmy ograni”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018