Kłobuck, Ostrowy nad Okszą, Częstochowa

Sukcesy siatkarskich dwójek

Siatkarski ULKS-u Start Kłobuck (od lewej): Jagoda Makles, Wiktoria Załoga i Zuzanna Pawełczak z trenerką Alicją Borowczyk-Szymanek.
ARCHIWUM ALICJI BOROWCZYK-SZYMANEK

SIATKÓWKA. Trzecie miejsce wywalczyły młode siatkarki ULKS-u Start Kłobuck podczas zorganizowanego przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Częstochowskiej II Turnieju w Minisiatkówce Dziewcząt. Tuż za podium uplasowały się podopieczne Michała Leśnikowskiego z UKS-u Tytan Ostrowy

W siatkarskiej imprezie rywalizowało pięć klubów z Zawiercia, Częstochowy, Kłobucka i Ostrów. Podopieczne Alicji Borowczyk-Szymanek (występujące w składzie: Zuzanna Pawełczak, Wiktoria Załoga i Jagoda Makles), zajęły trzecie miejsce; na dziewięć rozegranych meczów sześć wygrały, a trzy przegrały. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz sprzęt sportowy.

– Turniej uważam za bardzo udany dla naszych zawodniczek. Miejsce na podium daje dużą satysfakcję. Za tydzień powalczymy w Nadarzynie w znacznie silniejszej konkurencji, gdyż z udziałem 72 „dwójkowych” zespołów – informuje Alicja Borowczyk-Szymanek. (Sas)

Klasyfikacja końcowa

1. MKS Dwójka I Zawiercie, 2. MKS Dwójka II Zawiercie, 3. ULKS Start Kłobuck (Zuzanna Pawełczak, Wiktoria Załoga, Jagoda Makles; trener: Alicja Borowczyk-Szymanek), 4. UKS Tytan I Ostrowy (Nikola Kaptur, Emilia Bańska, Zuzanna Sadowska; trener: Michał Leśnikowski), 5. KU AZS Politechnika IV Częstochowska, 6. KS Częstochowianka, 7. KU AZS Politechnika I Częstochowska, 8. KU AZS Politechnika II Częstochowska, 9. UKS Tytan II Ostrowy (Kinga Grabowska, Julia Kuc, Irena Puchała; trener: Michał Leśnikowski), 10. KU AZS Politechnika II Częstochowska.