Harcerstwo mamy już od stu lat – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, powiat

Harcerstwo mamy już od stu lat

Uroczystości rozpoczęła harcerska zbiórka na rynku.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Harcerstwo mamy już od stu lat

JUBILEUSZ. Uroczystości z okazji jubileuszu 100-lecia harcerstwa na ziemi kłobuckiej, podsumowujące roczny cykl wydarzeń upamiętniających tę rocznicę, odbyły się w ubiegłą sobotę w Kłobucku

Finałowym wydarzeniem roku obchodów stulecia harcerstwa na naszym terenie – naszego harcerstwa, bo przecież współtworzyło i współtworzy je tak wielu z mieszkańców naszego powiatu – były sobotnie uroczystości zorganizowane na rynku, w kościele i w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Rozpoczęła je zbiórka harcerska na płycie rynku. Tu wprowadzono sztandar hufca, powitano licznych gości – z szeregów harcerskich, ze szkół, służb mundurowych, z samorządów. A po stosownych zbiórkowych ceremoniach przemaszerowano do kościoła św. Marcina, gdzie odbyła się okolicznościowa msza święta. Niezwykła o tyle, że wypełniona harcerskim śpiewem. Kolejny akt obchodów miał charakter bardzo oficjalny – i taki, który pozostawi ślad w przestrzeni miasta na trwałe. Na skarpie przed budynkiem starostwa powiatowego harcmistrz Beata Pluta, komendantka kłobuckiego hufca, w asyście starosty Henryka Kiepury i burmistrza Jerzego Zakrzewskiego dokonała odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową, który odtąd będzie wszystkim przypominał o ponad stuletnich już tradycjach kłobuckiego harcerstwa.

W dalszej części obchodów udano się do sali widowiskowej MOK-u. Tu głos zabrali oficjele i goście, w tym i tacy jak Wiesław Wiatrak czy Andrzej Brzózka, którzy współtworzyli w ciągu lat istnienia nasze harcerstwo i mogli się teraz podzielić wyjątkowymi wspomnieniami i ciepłym słowem. Wręczono szereg odznaczeń dla zasłużonych w działalności na rzecz organizacji. Były też gratulacje, grawery i prezenty dla hufca od gmin i od powiatu. Także tak praktyczne, jak namioty. Dla wszystkich gości był następnie do podziału olbrzymi tort. A zaraz po nim zaczęły się występy artystyczne kolejnych drużyn. To wprowadziło nieco już luźniejszą atmosferę obchodów. Kontynuowano ją następnie na kłobuckim rynku, gdzie wystartowała gra miejska i odbyły się warsztaty tematyczne. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, powiat

sfgd

Harcerska gra miejska „Po Niepodległą”

Jarosław Jędrysiak16 grudnia 2018
nb

Wartościowi sparingpartnerzy Znicza i Panek

Stanisław Wrzesiński20 lipca 2018
pog (1)

Pogotowie bez lekarzy?

Jarosław Jędrysiak14 maja 2018
z

Pomóżmy Dawidowi

Ewa Chojnacka6 listopada 2017
pociag

Popędzą pociągi. Będą i pasażerskie?

Jarosław Jędrysiak11 września 2017
5

Z szansami na gastroenterologię

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2017