Łukasz Swodczyk w PlusLidze – Gazeta Kłobucka
Biała

Łukasz Swodczyk w PlusLidze

Pochodzacy z Białej Łukasz Swodczyk (KS Aluron Virtu Warta Zawiercie).
ARCHIWUM PATRYCJI BARGIEŁ
Łukasz Swodczyk w PlusLidze

PIŁKA SIATKOWA. W tegorocznym sezonie 2017/2018 w najwyższej siatkarskiej lidze w Polsce, czyli PlusLidze, mamy swojego przedstawiciela, którym jest pochodzący z Białej k. Kłobucka Łukasz Swodczyk

Urodzony w 1990 roku absolwent opolskiej politechniki (kierunek wychowanie fi – zyczne) występuje w zespole tegorocznego beniaminka PlusLigi, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, z którym jest związany od czterech lat oraz z którym wywalczył jako podstawowy zawodnik awans do PlusLigi po wygranych barażach z częstochowskim AZS-em.

W PlusLidze zadebiutował na pozycji środkowego 1 października podczas przegranego 1:3 pojedynku z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kedzierzyn- Koźle. W kolejnym, również przegranym (0:3) spotkaniu III kolejki z Trefl em Gdańsk, należał do wyróżniających się zawodników swojej drużyny – zdobył najwięcej punktów (11; 9 po skutecznych atakach oraz 2 z zagrywki).

– Niestety terminarz ligi nam nie sprzyja, a na początku gramy z mocnymi drużynami, które zaliczają się do czołówki PlusLigi. Liczę, że się przełamiemy i zaczniemy zdobywać punkty, szczególnie z tymi zespołami, które są w naszym zasięgu. Być może nastąpi to już w najbliższym meczu z Jastrzębskim Węglem. Naszym głównym celem jest skuteczna walka o utrzymanie – mówił w rozmowie telefonicznej sympatyczny Łukasz Swodczyk, którego mieliśmy okazję widzieć w siatkarskiej akcji dwukrotnie podczas rozgrywanych w Pankach z okazji WOŚP Turniejach Drużyn Mieszanych.

Łukasz Swodczyk pochodzi ze sportowej rodziny. Mama Anna, w przeszłości uprawiała lekkoatletykę (skok wzwyż), a obecnie jest nauczycielem wychowania fi zycznego w LO im. Traugutta w Częstochowie. Tata Jacek to znany w przeszłości częstochowski średnio- i długodystansowiec, wielokrotny młodzieżowy medalista mistrzostw Polski. Wraz z tragicznie zmarłym częstochowianinem Arturem Ociepą reprezentował również Polskę podczas międzynarodowych młodzieżowych zawodów lekkoatletycznych. Oboje oczywiście kibicują starszemu synowi z wypełnionych trybun zawierciańskiej hali OSiR-u. Przypomnijmy, że siatkarskie drogi w najwyższej klasie rozgrywkowej przecierał w przeszłości pochodzący z Zamłynia Damian Parkitny, który znajdował się w szerokiej kadrze Polskiej Energii Sosnowiec. W niedalekiej przeszłości prowadził również siatkarki GOKIS-u Panki, a obecnie pełni funkcję grającego II trenera w II-ligowym LKPS-ie Borowno. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

zastawiaja

Z wizytą na litewskich Kresach

Jarosław Jędrysiak28 kwietnia 2019
fizyka

Fizyka ciekawie podana

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
dary

Dary serc

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
jedzenie

Zebrali ponad 400 kilogramów jedzenia

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2018
mikolajki

Mikołajki przedszkolaków

Jarosław Jędrysiak22 grudnia 2018
tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018