Łukasz Swodczyk w PlusLidze – Gazeta Kłobucka
Biała

Łukasz Swodczyk w PlusLidze

Pochodzacy z Białej Łukasz Swodczyk (KS Aluron Virtu Warta Zawiercie).
ARCHIWUM PATRYCJI BARGIEŁ
Łukasz Swodczyk w PlusLidze

PIŁKA SIATKOWA. W tegorocznym sezonie 2017/2018 w najwyższej siatkarskiej lidze w Polsce, czyli PlusLidze, mamy swojego przedstawiciela, którym jest pochodzący z Białej k. Kłobucka Łukasz Swodczyk

Urodzony w 1990 roku absolwent opolskiej politechniki (kierunek wychowanie fi – zyczne) występuje w zespole tegorocznego beniaminka PlusLigi, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, z którym jest związany od czterech lat oraz z którym wywalczył jako podstawowy zawodnik awans do PlusLigi po wygranych barażach z częstochowskim AZS-em.

W PlusLidze zadebiutował na pozycji środkowego 1 października podczas przegranego 1:3 pojedynku z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kedzierzyn- Koźle. W kolejnym, również przegranym (0:3) spotkaniu III kolejki z Trefl em Gdańsk, należał do wyróżniających się zawodników swojej drużyny – zdobył najwięcej punktów (11; 9 po skutecznych atakach oraz 2 z zagrywki).

– Niestety terminarz ligi nam nie sprzyja, a na początku gramy z mocnymi drużynami, które zaliczają się do czołówki PlusLigi. Liczę, że się przełamiemy i zaczniemy zdobywać punkty, szczególnie z tymi zespołami, które są w naszym zasięgu. Być może nastąpi to już w najbliższym meczu z Jastrzębskim Węglem. Naszym głównym celem jest skuteczna walka o utrzymanie – mówił w rozmowie telefonicznej sympatyczny Łukasz Swodczyk, którego mieliśmy okazję widzieć w siatkarskiej akcji dwukrotnie podczas rozgrywanych w Pankach z okazji WOŚP Turniejach Drużyn Mieszanych.

Łukasz Swodczyk pochodzi ze sportowej rodziny. Mama Anna, w przeszłości uprawiała lekkoatletykę (skok wzwyż), a obecnie jest nauczycielem wychowania fi zycznego w LO im. Traugutta w Częstochowie. Tata Jacek to znany w przeszłości częstochowski średnio- i długodystansowiec, wielokrotny młodzieżowy medalista mistrzostw Polski. Wraz z tragicznie zmarłym częstochowianinem Arturem Ociepą reprezentował również Polskę podczas międzynarodowych młodzieżowych zawodów lekkoatletycznych. Oboje oczywiście kibicują starszemu synowi z wypełnionych trybun zawierciańskiej hali OSiR-u. Przypomnijmy, że siatkarskie drogi w najwyższej klasie rozgrywkowej przecierał w przeszłości pochodzący z Zamłynia Damian Parkitny, który znajdował się w szerokiej kadrze Polskiej Energii Sosnowiec. W niedalekiej przeszłości prowadził również siatkarki GOKIS-u Panki, a obecnie pełni funkcję grającego II trenera w II-ligowym LKPS-ie Borowno. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
34

Życzenia dla nauczycieli

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2018
rower

Rowerem aż do Ostrów

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2018
bieg

Piknik z biegiem dla dzieci

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2018
fd

O tych prawach trzeba pamiętać

Jarosław Jędrysiak28 maja 2018
re

Zapraszają w mury szkoły

Jarosław Jędrysiak26 marca 2018