Siłowania w wysokiej trawie – Gazeta Kłobucka
Rębielice Królewskie

Siłowania w wysokiej trawie

Na trawę na tym placu po prostu brakło czasu, bo też trawa w tym roku bardzo mocno rośnie – tłumaczy Bolesław Świtała.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Siłowania w wysokiej trawie

PROBLEM. Za remiza w Rębielicach Królewskich ładnie zagospodarowano plac. Co do jego utrzymywania – pojawiły się pewne niedoskonałości. Przede wszystkim w postaci wysokiej po kolana trawy, która uniemożliwia korzystanie z siłowni „pod chmurka”

Na problem zwrócił uwagę mieszkaniec gminy Popów.

– Plac za remizą w Rębielicach Królewskich jest bardzo zaniedbany. Trawa sięga tu już po kolana, są chwasty. Na tym placu jest siłownia pod gołym niebem – taka, jakie się teraz w wielu miejscach widuje. Ale co z tego, skoro tutaj ona cała tonie w tej wysokiej trawie. Przyrządów już niemal nie widać. Nie mogę na to patrzeć – pisze do nas nasz czytelnik.

Sytuacja taka nie jest tu nowa, bo mieszkaniec zauważył, że utrzymuje się już od dobrych kilku miesięcy. A przecież plac był wykonany „za unijne”, dla społeczeństwa. Korzystać z niego jednak trudno.

Po co zrobić plac, a potem go zostawić, żeby zarósł? To w zasadzie pytanie nie wymagające odpowiedzi. Wójt gminy, do którego dzwonimy, by dopytać o przyczyny obecnego stanu rzeczy, przekonuje nas, że jednak dokładano tu pewnych starań.

– My tę trawę kosiliśmy wiosną. Wykonywali to, dokładniej rzecz biorąc, pracujący na rzecz gminy osadzeni z zakładu w Wąsoszu. Tyle że tych rąk do pracy nie mamy aż taki wiele, a pojawiły się pilniejsze zadania. Było malowanie szkoły, przygotowywanie lokalu socjalnego. Nawet przy OSP w Rębielicach osadzeni wykonywali prace. Na trawę na tym placu po prostu brakło czasu, bo też trawa w tym roku bardzo mocno rośnie – tłumaczy nam Bolesław Świtała. – Po prostu musieliśmy wybrać zadania pilniejsze i ważniejsze, dlatego tu zarosło trawą. Ale zajmiemy się jej wykoszeniem wkrótce – dodaje.

Rodzi się też pytanie, czy w ogóle miało sens wykańczanie placu za remizą, który teraz jest tak użytkowany, że aż zdążył zrosnąć trawą. Wójt mówi, że taki sens był, a z tego przygotowanego za unijne terenu, urządzonego na dawnej łące za remizą, korzystały dla przykładu panie z koła gospodyń. Może po wykoszeniu wysokiej trawy wrócą też zainteresowani ćwiczeniami na siłowni pod chmurką? Przydałoby się w każdym razie, aby z takich instalacji ktoś korzystał. Skoro już są. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rębielice Królewskie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Rębielice Królewskie

pedzel-remont

Finisz remontu ośrodka

Jarosław Jędrysiak8 maja 2020
osrodek-zdrowia

Zamknęli ośrodek. Koronawirus?

Jarosław Jędrysiak24 marca 2020
podpalił butlę

Podpalił butlę z gazem

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2020
hustawka

Zbudują plac zabaw przy szkole

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2019
smieci

Kto wywalił śmieci do kamieniołomu?

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2019
spiewa

Śpiewali o Ojczyźnie

Jarosław Jędrysiak5 listopada 2018