Multimedialne zabawy w bibliotece – Gazeta Kłobucka
Biała

Multimedialne zabawy w bibliotece

Uczniowie odbyli wycieczkę po dużej bibliotece i uczestniczyli w warsztatach multimedialnych.
SP BIAŁA
Multimedialne zabawy w bibliotece

WARSZTATY. Szóstoklasiści z Białej uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie

Warsztaty zatytułowano „ Moja ojczyzna interaktywnie”, a zadania, które podczas nich postawiono przed uczniami, polegały na pracy w programie Story Jumper i tworzeniu multimedialnych książek o Polsce.

– Szóstoklasiści, którzy pojechali do częstochowskiej biblioteki pod opieką pani Ksymeny Żurawskiej, tworzyli własne teksty i uzupełniali je zdjęciami. Praca ta wyzwalała w nich wiele pozytywnych emocji. Wiedzę czerpali z różnych dziedzin, takich jak historia, geografi a, biologia Polski. W tworzonych pracach znalazły się także odniesienia do najnowszej historii naszego kraju – podaje nam w swojej relacji Małgorzata Skrok, nauczycielka szkoły.

Jako że warsztaty odbywały się w dużej bibliotece, uczniowie poza warsztatami mieli też okazję przyjrzeć się, jak działa tego rodzaju instytucja. Zwiedzili więc magazyny biblioteczne, czytelnie, wysłuchali też, co ciekawego mają im do powiedzenia pracownicy biblioteki. Obejrzeli książeczki sensoryczne dla dzieci, wystawę prac plastycznych oraz przyjrzeli się pracom związanym z projektem „Historia książki od starożytności do współczesności”.

To już kolejny wyjazd z Białej do częstochowskiej biblioteki. Tutejsza szkoła podstawowa realizuje bowiem Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – i udział uczniów w warsztatach jest jedną z form tej realizacji. Są i inne korzyści dla samej szkoły, jak możliwość zakupu nowości wydawniczych do szkolnej biblioteki. Koordynację całego programu prowadzi Ksymena Żurawska, która prowadzi szkolną bibliotekę. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
34

Życzenia dla nauczycieli

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2018
rower

Rowerem aż do Ostrów

Jarosław Jędrysiak23 lipca 2018
bieg

Piknik z biegiem dla dzieci

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2018
fd

O tych prawach trzeba pamiętać

Jarosław Jędrysiak28 maja 2018
re

Zapraszają w mury szkoły

Jarosław Jędrysiak26 marca 2018