Bez opinii, bez odznaczeń – Gazeta Kłobucka
Powiat

Bez opinii, bez odznaczeń

Podczas ostatniej sesji rady powiatu uchylona została uchwała z września, którą ustanawiano Odznakę Honorową Za Zasługi dla Powiatu Kłobuckiego.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Bez opinii, bez odznaczeń

PROBLEM. Dwa razy trzeba będzie uchwalać wprowadzenie powiatowych odznaczeń. Za pierwszym podejściem wystąpiły braki formalne

Podczas ostatniej sesji rady powiatu uchylona została uchwała z września, którą ustanawiano Odznakę Honorową Za Zasługi dla Powiatu Kłobuckiego. Uchylona uchwała przewidywała także wzór odznaki, zasady i sposób jej przyznawania oraz noszenia. Dlaczego takiej wydawałoby się nieskomplikowanej sprawy nie udało się załatwić za jednym razem?

Wyjaśniła to podczas sesji sekretarz powiatu. Jak się okazuje, konieczność uchylenia uchwały wynikała z braku podparcia jej opinią komisji heraldycznej.

– Komisja heraldyczna opiniuje tego rodzaju znaki i symbole, a w ich katalogu jest też odznaka honorowa – podała Sylwia Tronina.

Dlaczego więc tej formalności nie dopełniono od razu i sprawy odznaczenia nie udało się załatwić za jednym podejściem? Podczas sesji uzasadniono to istnieniem sporu kompetencyjnego co do tego, kto o tego rodzaju szczegółach formalnych może tutaj decydować. Tym sposobem powiat nadal nie zdołał ustanowić odznaki honorowej, którą zamierzano wyróżniać osoby zasłużone i o której ustanowieniu zamierzano już co najmniej od 1 połowy tego roku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
kasa

Ubywa milionerów w kłobuckim

Adam Świerczyński28 lipca 2020