Forsal najlepszy na festiwalu bluesowym – Gazeta Kłobucka
Kultura

Forsal najlepszy na festiwalu bluesowym

Zespół z festiwalowymi laurami. ZESPÓŁ FORSAL
Forsal najlepszy na festiwalu bluesowym

KONKURS. Częstochowski zespół Forsal zajął pierwsze miejsce w konkursowej części 8. edycji Imielin Blues Festival

Grający od prawie 5 lat zespół Forsal tworzą muzycy wywodzący się z Częstochowy i regionu częstochowskiego. W tym roku w lipcu wydali swą debiutancką płytę „Idę”, na której umieścili 10 utworów. To blues, blues-rock i okolice. Płyta wciąż jest do nabycia. Festiwal w Imielinie pod Mikołowem to nie pierwszy tego rodzaju występ zespołu. Ma on już na koncie m.in. sukces na Bluesroads Festival 2014 czy występy na małej scenie kultowej Rawy Blues. W ankiecie kwartalnika „Twój Blues” czytelnicy przyznali zespołowi tytuł odkrycia roku, a indywidualne laury trzem jego członkom: Jakubowi Konieczce, Dariuszowi Drążkiewiczowi i Damianowi Smolińskiemu. Ten ostatni muzyk pochodzi z Kłobucka. W Kłobucku odbywają się też próby zespołu – w zasadzie od początku wspólnego grania. W Częstochowie, w Jazz Clubie Five O’Clock, miała za to miejsce premiera debiutanckiej płyty „Idę”.

Repertuar z tej płyty Forsal zagrał też na Imielin Blues Festival w miniony weekend.

– Wybraliśmy 3 nasze autorskie utwory: „Idę”, który jako singiel promował naszą płytę o tym samym tytule, a także instrumentalny „Crazy little John” i „Piekło i Ty” – mówi nam Dariusz Drążkiewicz, pianista zespołu.

W konkursowej części festiwalu brało udział 5 zespołów. W Domu Kultury Sokolnia w Imielinie nasz Forsal pokonał konkurencję i zdobył pierwsze miejsce. Laury na pewno pomogą w promocji twórczości zespołu. Choć nie na nich koncentrują się muzycy.

– W muzyce tak naprawdę nie chodzi o zawody. Teraz nas oceniono najlepiej, może innym razem będzie to inny zespół. Natomiast na pewno ma znaczenie pokazanie się jako zespół ze swoimi umiejętnościami. Bo w końcu po to się gra, żeby się pokazywać – dodaje Drążkiewicz.

Już wiadomo, na co Forsal przeznaczy nagrodę finansową z festiwalu (2 tys. zł). Ułatwi ona sfinansowanie wideoklipu. Ten z kolei ułatwi promowanie twórczości – choćby w internecie. (jar)

ZESPÓŁ FORSAL TWORZĄ

Jakub Konieczko (głos, harmonijka ustna), Adrian Lewandowski (gitara elektryczna), Dariusz Drążkiewicz (instrumenty klawiszowe), Wojciech Pachuta (gitara basowa), Damian Smoliński (perkusja).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kultura

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kultura

julia-bojur

Julia Bojur wystąpiła w ścisłym finale „Szansy na sukces”

Jarosław Jędrysiak31 maja 2020
klub_kawalerow

„KLUB KAWALERÓW”

Ewa Chojnacka13 września 2019
dsgrgr

3. Otwarty Kłobucki Plener

Ewa Chojnacka8 września 2019
dsd

„Zostań artystą” II KŁOBUCKI PLENER

Ewa Chojnacka5 września 2019
cgb

Widzieliście nowy klip Całej Góry Barwinków?

Ewa Chojnacka27 sierpnia 2019
mok1

O Sebyle w stolicy

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2019