Narodowe święto i rzesza wyróżnionych – Gazeta Kłobucka
Lipie

Narodowe święto i rzesza wyróżnionych

Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, młodzieży i dorosłych.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Narodowe święto i rzesza wyróżnionych

W gminie co roku istotnym elementem uroczystości związanych z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości jest wręczenie wyróżnień dla zasłużonych dla gminy i stypendiów dla zdolnych uczniów

Całą imprezę świąteczną, która zgromadziła w sali lipskiego domu kultury spore grono mieszkańców gminy, rozpoczęły występu artystyczne. Tu świetnie zaprezentował się chór z Lipia, w którego wykonaniu już hymn zabrzmiał wyjątkowo. Z dorosłych zespołów zaprezentował się nieco później jeszcze zespół Czeremcha z Parzymiech – w repertuarze piosenek tradycyjnych czy też ludowych. Niezwykle ciepło publiczność przyjęła zwłaszcza dzieci. Na scenie pojawiali się po kolei uczniowie kilku szkół. Świetny występ miała również dziewczęca grupa wokalna przygotowująca się pod kuratelą GOK-u. Funkcję wykonawcy i także akompaniatora wzięła na siebie orkiestra dęta z GOK-u. Jednym słowem: na narodowe święto każdy się popisywał tym, co ma najlepszego.

W wystąpieniu okolicznościowym wójt Bożena Wieloch podsumowała dokonania i plany gminy. Zwróciło uwagę jej spostrzeżenie, że stosunkowo niewiele wywieszonych flag państwowych zauważyć na terenie gminy. I że współczesny patriotyzm nadal wiąże się z potrzebą odpowiedzi nie na pytanie o to, co ojczyzna może zrobić dla mnie, ale co ja mogę zrobić dla ojczyzny.

W drugiej części wręczono wspomniane na wstępie wyróżnienia wójta gminy oraz liczne stypendia oraz nagrody dla uczniów, którzy mają świetne wyniki w szkole i osiągnięcia w przeróżnych konkursach. (jar)

WYRÓŻNIENI I STYPENDYŚCI

Wyróżnienia Wójta Gminy Lipie
Aktywność społeczna: 1) Organizatorzy i partnerzy organizacji obchodów jubileuszu 800-lecia Dankowa (Parafia Danków, Sołectwo Danków, Gminna Rada KGW, ZOGZ OSP RP w Lipiu, GOK w Lipiu; 2) Teresa Podruczna. Mecenas kultury gminy Lipie (firmy): 1) Drewbet; 2) Jamar; 3) Kiepurex. Promocja gminy: 1) Alicja Podgórska; 2) Jednostka OSP w Szyszkowie. Wyróżnienia specjalne – rozwój gminy: 1) Zakład Karny w Sierakowie Śląskim; 2) Areszt Śledczy w Częstochowie; 3) Oddział Zewnętrzny w Wąsoszu Górnym Aresztu Śledczego w Częstochowie; 4) PGL LP Nadleśnictwo Kłobuck.
Stypendia dla uczniów (za różne osiągnięcia szkolne)
Piotr Świerzy, Agnieszka Majchrzyk, Oliwia Leszczyna, Michał Gmerek, Kacper Karkos, Szymon Osiewacz, Maria Cer, Jakub Ferdyn, Tomasz Płomiński, Tobiasz Kucharzyk, Wiktoria Dębiec, Katarzyna Ceglarek, Marcin Malec, Kacper Wydmuch, Szymon Antoniak, Martyna Schwałkowska, Katarzyna Szczepaniak, Adrian Mazik, Weronika Bąk, Natalia Kilan, Robert Jankowski, Olaf Grzyb, Damian Bujalski, Mateusz Drab, Jakub Olczyk, Maciej Cer, Maciej Mastalerz, Paulina Hadaś, Wiktoria Ostrycharz, Ewelina Dziubała.
Licznym uczniom wręczono też nagrody specjalne (vouchery do kina).

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

plac_zabaw

Place zabaw czynne od wtorku

Jarosław Jędrysiak14 lipca 2020
lipie9

Prawie milion dla gminy

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020
michalak

Rozpoczęli nabór do żłobka

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020
bozena wieloch

Gmina odpowiada poczcie

Jarosław Jędrysiak1 maja 2020
peugot

Potrącił rowerzystkę i uciekł

Ewa Chojnacka17 kwietnia 2020
aasd

Podszyli się pod urząd?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2020