Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski – Gazeta Kłobucka
Powiat

Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski

Źródło: Janów.pl
Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski

ZAWODY. W 2018 roku na terenie gmin Olsztyn i Janów odbędą się II Jurajskie Balonowe Mistrzostwa Polski. Taką decyzję podjęła komisja balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim w Warszawie

Współorganizatorem zawodów, zaplanowanych na 18-21 lipca 2018 r., jest Aeroklub Śląski.

Wydarzenie będzie niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności. Uczestnicy będą mogli podziwiać start ponad 40 ekip z kraju i z zagranicy. Bogaty program imprezy pozwoli poznać baloniarstwo od najpiękniejszej strony.

– To dla nas dobra promocja. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na organizatorów tego wydarzenia. Razem z gminą Janów zabiegaliśmy o przeprowadzenie zawodów o randze mistrzostw Polski. Będzie to niewątpliwie atrakcja dla publiczności, promocja regionu oraz wydarzenie medialne – mówi wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Pierwsze balony pojawią się na olsztyńskim niebie w czwartek, 19 lipca, natomiast zakończenie imprezy planowane jest na sobotę, 21 lipca w gminie Janów – na złotopotockich błoniach przy stawie Amerykan poniżej Hotelu Kmicic.
– Rozgrywane w 2018 r. Balonowe Mistrzostwa Polski będą jednocześnie drugą edycją Jurajskich Zawodów Balonowych, ponieważ Gmina Janów była już gospodarzem podobnego wydarzenia w 1998 roku. Tak jak poprzednio, liczymy na masowy udział fanów sportów balonowych, tym bardziej, że będzie można odbyć podniebną podróż balonem – informuje wójt gminy Janów, Joanna Ścigaj.

Imprezie towarzyszyć będą Jurajski Festiwal Sztuki i Wina (w Olsztynie) oraz Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swinging Golden Stream” (w Janowie), zakończony pokazem laserów i sztucznych ogni.

(Źródło: Janów.pl)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
kasa

Ubywa milionerów w kłobuckim

Adam Świerczyński28 lipca 2020