Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski – Gazeta Kłobucka
Powiat

Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski

Źródło: Janów.pl
Olsztyn i Janów zorganizują Balonowe Mistrzostwa Polski

ZAWODY. W 2018 roku na terenie gmin Olsztyn i Janów odbędą się II Jurajskie Balonowe Mistrzostwa Polski. Taką decyzję podjęła komisja balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim w Warszawie

Współorganizatorem zawodów, zaplanowanych na 18-21 lipca 2018 r., jest Aeroklub Śląski.

Wydarzenie będzie niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności. Uczestnicy będą mogli podziwiać start ponad 40 ekip z kraju i z zagranicy. Bogaty program imprezy pozwoli poznać baloniarstwo od najpiękniejszej strony.

– To dla nas dobra promocja. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na organizatorów tego wydarzenia. Razem z gminą Janów zabiegaliśmy o przeprowadzenie zawodów o randze mistrzostw Polski. Będzie to niewątpliwie atrakcja dla publiczności, promocja regionu oraz wydarzenie medialne – mówi wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Pierwsze balony pojawią się na olsztyńskim niebie w czwartek, 19 lipca, natomiast zakończenie imprezy planowane jest na sobotę, 21 lipca w gminie Janów – na złotopotockich błoniach przy stawie Amerykan poniżej Hotelu Kmicic.
– Rozgrywane w 2018 r. Balonowe Mistrzostwa Polski będą jednocześnie drugą edycją Jurajskich Zawodów Balonowych, ponieważ Gmina Janów była już gospodarzem podobnego wydarzenia w 1998 roku. Tak jak poprzednio, liczymy na masowy udział fanów sportów balonowych, tym bardziej, że będzie można odbyć podniebną podróż balonem – informuje wójt gminy Janów, Joanna Ścigaj.

Imprezie towarzyszyć będą Jurajski Festiwal Sztuki i Wina (w Olsztynie) oraz Podniebny Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swinging Golden Stream” (w Janowie), zakończony pokazem laserów i sztucznych ogni.

(Źródło: Janów.pl)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

itd

Uwaga na oszustów w transporcie

Adam Świerczyński2 lipca 2020
przychodnia

Przychodnie powinny umożliwiać osobistą wizytę

Adam Świerczyński1 lipca 2020
pasy

„Bezpieczny pieszy”

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
kolo-gospodyn

Są środki dla kół gospodyń

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
wybory

Powiat poparł głównie Andrzeja Dudę

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
abx

PKS zamknięty? Nie trzeba się martwić. ABX2BUS zabezpieczy nasze potrzeby

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2020