Powiat, klasa okręgowa

Niewykorzystana szansa Pogoni Kamyk

Klub Sportowy z Panek zakończył piłkarską jesień efektowną wygraną 5:0 (1:0) z LZS-em Mrzygłód.
Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze z Kamyka w przypadku wygranej w XVI kolejce z prowadzącymi w tabeli Zielonymi Żarki mogli zostać mistrzami jesieni częstochowskiej okręgówki. Ostatecznie, po remisie 1:1 (0:1) z Pogonią, przy równoczesnej niespodziewanej porażce 0:2 (0:0) wicelidera Orła Kiedrzyn na wyjeździe z odradzającą się Wartą Kamieńskie Młyny (11 punktów w pięciu ostatnich meczach), pozycję lidera obronili Zieloni

Dla podopiecznych Przemysława Szczypiora, którzy wywalczyli trzecie miejsce w tabeli okręgówki, prowadzenie znakomitym strzałem z dystansu uzyskał w 27. minucie najlepszy w drużynie Damian Skoczylas. Do wyrównania doprowadził w 68. minucie uderzeniem z rzutu wolnego prowadzący w klasyfikacji strzelców (18 goli) Bartosz Gliński. Po nadspodziewanie wysokiej, ale zasłużonej porażce 1:5 (1:3) z MLKS-em Woźniki na piąte miejsce spadł Amator Golce, dla którego honorową bramkę zdobył tuż przed przerwą Marcin Błaszczyk. Dla gości aż cztery gole uzyskał 23-letni Radosław Paliga (który tym samym powtórzył swój strzelecki wyczyn ze spotkania IV kolejki z KS-em Panki), a jedną Robert Dzierzan.

Efektowną wygraną 5:0 (1:0) z LZS -em Mrzygłód (który wystąpił w zaledwie 11-osobowym składzie) zakończył piłkarską jesień KS Panki. Dla podopiecznych Michała Skowrona (który 27 listopada wyjeżdża na tygodniowy staż do grającego w Championship, angielskiej I lidze, Bolton Wanderers) po dwa gole strzelali Damian Woźniak i Piotr Wręczycki, a jednego gola zdobył Szymon Kowalczyk. Długo oczekiwane komplety punktów wywalczyły zajmujące przedostatnie i ostatnie miejsce w okręgówce drużyny Victorii Częstochowa i Jedności Boronów. Po bezbramkowym wyjazdowym remisie z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, przy równoczesnej przegranej wicelidera, Stali Brzeg, 1:2 (0:0) z Zagłębiem II Lubin, z III-ligowego mistrzostwa jesieni (grupa III) cieszą się piłkarze częstochowskiej Skry (z Krzysztofem Naporą z Kłobucka i Sławomirem Ogłazą z Wręczycy Wielkiej w składzie oraz 17-letnim Kacprem Wierusem z Kłobucka z szerokiej kadry zespołu). Na dziesiątym miejscu w grupie IV piłkarską jesień zakończyło III-ligowe Podhale Nowy Targ (z wychowankiem Liswarty Krzepice Arturem Pląskowskim w składzie).

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (XVII kolejka): Olimpia Truskolasy-Stradom Częstochowa 2:2 (Dawid Wojtyra-2; Michał Cieślar, Adrian Kudryś), Jedność Boronów-Płomień Kuźnica Marianowa 3:2 (Marcin Bąk, Mariusz Kucharczyk, Marek Brdąkała; Bartosz Michalski, Kamil Ślusarczyk), Gmina Kłomnice- Lotnik Kościelec 2:0 (Kordian Gonera-2), Warta Kamieńskie Młyny- Orzeł Kiedrzyn 2:0 (Karol Klyta, Sebastian Janecki), Warta Mstów-Orzeł Psary/ Babienica 3:1 (Adrian Jura-2, Michał Kowalczyk; Krzysztof Glafik), Victoria Częstochowa-Sparta Szczekociny 2:0 (Piotr Lenartowski, Adam Górski).

IX kolejka-zaległa (25.11., 13.00): Lotnik-Woźniki, Płomień- Orzeł.