997 nie będzie na policję – Gazeta Kłobucka
Powiat

997 nie będzie na policję

997 nie będzie na policję

W województwie śląskim rozpoczęło się przełączenie numeru alarmowego policji do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To element szerszego procesu dotyczącego numerów alarmowych

Wdrażanie zmiany rozpoczęto od Katowic, a stopniowo obejmie ono kolejne powiaty województwa. Po zmianie, dzwoniąc pod 997, nie trafimy na policyjną dyżurkę w najbliższej jednostce, tylko do operatora centrum – dokładnie tak, jakbyśmy zadzwonili pod numer 112. Czyli dopiero stamtąd wstępnie przyjęta informacja, już po wyeliminowaniu zgłoszeń ewidentnie fałszywych, głupich żartów itd., będzie przekazywana do właściwej jednostki policji. Cała ta systemowa zmiana w Polsce rozpoczyna się właśnie od naszego województwa.

Przechodzenie z 997 na ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 nie oznacza wyłączenia dotychczasowego numeru policji, a jedynie przekierowanie połączeń z niego z policji na CPR. Czyli nadal będzie można telefonować na 997. Zwłaszcza w sytuacji stresowej może to być istotne ułatwienie.

Zmiana mieści się w szerszych ramach, bo podobne przekierowanie zgłoszeń telefonicznych będzie także dotyczyło numerów 998 i 999. Docelowo dzwoniąc i bezpośrednio na 112, i na jeden z dotychczasowych numerów alarmowych – i tak trafimy do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
kasa

Ubywa milionerów w kłobuckim

Adam Świerczyński28 lipca 2020