„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” – Gazeta Kłobucka
Biała

„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Dzieci słuchały, co o opiece nad zwierzętami miała im do powiedzenia inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Częstochowie.
SP BIAŁA
„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Pod hasłem dobrze znanym starszemu pokoleniu Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej zorganizował akcję charytatywną dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

Zbierano różne rzeczy. Od żywności poprzez inne potrzebne zwierzętom przedmioty aż po środki czystości, których potrzeba do utrzymania porządku w schronisku. Akcja w szkole trwała do 6 listopada i zakończyła się spotkaniem z inspektor Małgorzatą Tomżyńską z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Częstochowie.

– Pani inspektor w czasie zajęć z uczniami zwróciła przede wszystkim uwagę na to, że zwierzęta nie są zabawkami, a decyzja o posiadaniu psa lub kota w domu to ogromna odpowiedzialność. Dlatego należy dobrze przemyśleć, zanim zamieszka z nami zwierzę, czy jesteśmy gotowi zapewnić mu dobre i godne życie – relacjonuje Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej.

Nie każdy zna te podstawowe prawdy i stosuje je w życiu. Dość powiedzieć, że w częstochowskim schronisku jest obecnie aż 250 psów i 100 kotów. Zbliżająca się zima sprawia, że ich schronisko musi zaspakajać ich dodatkowe potrzeby. Cała szkolna akcja jest też po to, by dzieciom uświadomić istnienie potrzeby takiej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

re

Zapraszają w mury szkoły

Jarosław Jędrysiak26 marca 2018
sx

Dzieci książki piszą

Jarosław Jędrysiak25 marca 2018
kot

Kot na szczególnym miejscu

Jarosław Jędrysiak16 marca 2018
bv

Biała Spotkanie z gośćmi z zagranicy

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2018
fds

Co to był za bal!

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2018
j

Jasełka „Święty czas”

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2018