„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” – Gazeta Kłobucka
Biała

„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Dzieci słuchały, co o opiece nad zwierzętami miała im do powiedzenia inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Częstochowie.
SP BIAŁA
„Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Pod hasłem dobrze znanym starszemu pokoleniu Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Białej zorganizował akcję charytatywną dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

Zbierano różne rzeczy. Od żywności poprzez inne potrzebne zwierzętom przedmioty aż po środki czystości, których potrzeba do utrzymania porządku w schronisku. Akcja w szkole trwała do 6 listopada i zakończyła się spotkaniem z inspektor Małgorzatą Tomżyńską z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Częstochowie.

– Pani inspektor w czasie zajęć z uczniami zwróciła przede wszystkim uwagę na to, że zwierzęta nie są zabawkami, a decyzja o posiadaniu psa lub kota w domu to ogromna odpowiedzialność. Dlatego należy dobrze przemyśleć, zanim zamieszka z nami zwierzę, czy jesteśmy gotowi zapewnić mu dobre i godne życie – relacjonuje Małgorzata Skrok ze szkoły w Białej.

Nie każdy zna te podstawowe prawdy i stosuje je w życiu. Dość powiedzieć, że w częstochowskim schronisku jest obecnie aż 250 psów i 100 kotów. Zbliżająca się zima sprawia, że ich schronisko musi zaspakajać ich dodatkowe potrzeby. Cała szkolna akcja jest też po to, by dzieciom uświadomić istnienie potrzeby takiej opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Biała

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Biała

fizyka

Fizyka ciekawie podana

Jarosław Jędrysiak2 lutego 2019
dary

Dary serc

Jarosław Jędrysiak24 stycznia 2019
jedzenie

Zebrali ponad 400 kilogramów jedzenia

Jarosław Jędrysiak23 grudnia 2018
mikolajki

Mikołajki przedszkolaków

Jarosław Jędrysiak22 grudnia 2018
tyoi

Razem przy ogniu

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
34

Życzenia dla nauczycieli

Jarosław Jędrysiak6 listopada 2018