Zrobią parking w centrum – Gazeta Kłobucka
Starokrzepice

Zrobią parking w centrum

Burmistrz uważa, że po zmianie uwarunkowań w terenie bardziej możliwe i tańsze stanie się wybudowanie od lat planowanego parkingu przy kościele w Starokrzepicach.
Zrobią parking w centrum

INWESTYCJA. Kilka lat temu odstąpiono od budowy potrzebnego parkingu w centrum Starokrzepic. Teraz zarysowała się możliwość powrotu do tego zadania. Bo znacznie zmieniły się uwarunkowania finansowe

Choć parking miał już dawno być zbudowany, a zadanie miało być dofinansowane kilkusettysięczną kwotą, poprzedni skład rady miejskiej odstąpił od tej inwestycji. Podstawowym powodem, którym radni ówcześni uzasadniali decyzję i rezygnację z dofinansowania, były wysokie koszty budowy parkingu. Z powodu specyficznych uwarunkowań terenowych. Równocześnie parking ten, planowany w środku wsi w pobliżu kościoła, jest tu ciągle bardzo potrzebny. Teraz pojawiły się okoliczności, które mogą pozwolić na ponowne pochylenie się samorządu nad tą inwestycją.

– Przeprowadziliśmy rozmowy dotyczące korekty kosztorysu oraz zakresu realizacji parkingu przy kościele w Starokrzepicach – informował radnych podczas ostatniej sesji burmistrz Krystian Kotynia.

Po tym, jak do budowy poprzednio nie przystąpiono, możliwe było nawiezienie na teren przyszłego parkingu znacznych ilości ziemi. Podwyższony dzięki temu teren wpłynie na możliwości techniczne budowy parkingu.

– Mamy omówione przygotowanie do skosztorysowania parkingu w aktualnych warunkach terenowych, bo to zadanie ważne dla mieszkańców Starokrzepic – dodał Kotynia.

W tej sytuacji pozostaje czekać na konkrety i następnie na budowę parkingu. Jak w zmienionej sytuacji i przy przewidywanych niższych kosztach spojrzy na sprawę budowy parkingu obecna rada gminy – zobaczymy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Starokrzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Starokrzepice

swift

Wypadek na Oleskiej

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2020
kiepura

Ostatni ośrodek bez termomodernizacji

Jarosław Jędrysiak9 stycznia 2020
siat

Pewne wygrane Tygrysów i Victorii

Stanisław Wrzesiński29 września 2017
star

100 lat OSP w Starokrzepicach

Jarosław Jędrysiak12 sierpnia 2017
1

Spotkali się gołębiarze

Redakcja2 stycznia 2017
3

W niedzielę do urn

Redakcja6 maja 2016